Spor

1998 yılında çıkan ve Valve’ın birinci oyunu olan Half Life günümüze kadar nasıl bir süreçten geçti? İşte Half Life tarihi…

1 Mins read

Black Mesa ismindeki bir araştırma tesisinde Gordon Freeman ismindeki bir bilim adamını yönetiyoruz ve bir deney sonucu tesiste büyük bir patlama yaşanır ve Xen gezegeni ile Dünya ortasında bir boyut kapısı açılır. Bunun sonucunda da boyut kapısından geçen uzaylılar Dünya’ya gelir ve kaos başlar.

2-Uplink (1999)

Oyununresmi tanıtım sürümüdür.

3- Half Life : Opposing Force (1999)

Oyunun birinci ek paketidir. Bu paketin farkı isebu sefer birebir senaryoya Gordon Freeman yerine bölgeye gönderilmiş askerlerden birini yönetiyoruz.

4-Half Life : Blue Shift (2001)

Oyunun çıkarılan ikinci ek paketidir. Bu sefer ise yineaynı senaryoya tesisteki güvenlikgörevlisinin perspektifinden bakıyoruz.

5-Half Life: Decay (2001)

Half Life‘a eklenen üçüncü ve son ek paketidir. Yalnızca PlayStation 2 için çıkarılmış olsa da oyunun hayranları tarafından PC için de uyarlanmıştır.

6-Half Life 2 (2004)

Oyun baştan aşağıya Source motoruyla yenilendi. Birinci oyunun devamı niteliğindedir. Combine birlikleri her yeri işgal etmiştir, bunun üzerine Gordon Freeman ve sivil halk Combine’a ağır bir darbe vurur.

7-Half Life 2: Episode One (2006).

Epsiode serisinin birinci oyunudur. Burada da Combine’a vurulan darbeden sonra yaşananlar anlatılıyor.

8-Half Life 2: Episode Two (2007)

Episode serisinin ikinci oyunudur. Gordon Freeman ve yardımcısı Alyx, tüm uzaylıların kaynağı olan boyut kapısının kapatılması için yola çıkarlar. Ve bu yolda bir sürü badireler atlatırlar.

9-Portal (2007)

Half Life cihanında geçen, lakin Half Life‘ın öyküsünden bağımsız olan bir bulmaca oyunudur. Farklı bölgelere ışınlanma yerleri açarak kısımları geçmeye çalışıyoruz.

10-Portal 2 (2011)

Portal’ın devamı niteliğindedir. Evvelki oyundan farklı olarak bu oyunda Online bir halde bulmacaları arkadaşlarınızla çözebiliyorsunuz.

11-Black Mesa (2012)

İlk Half Life oyununun baştan aşağı yenilenmiş halidir.

12-Half Life: Alyx (2020)

Half Life’ı sanal gerçeklik halinde oynayibildiğimiz versiyonudur. Bu oyunda Alyx isimli karakteri yönetiyoruz. Oyunun geçtiği vakit ise Half Life ile Half Life 2 ortasında geçmektedir.

Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir