Sağlık

Anahtar, bıçak, tırnak makası… Hekimleri şaşkına çeviren ameliyat: midesinde 158 kesim metal çıktı

2 Mins read

– Hekimleri şaşkına çeviren ameliyat: midesinde 158 kesim metal çıktı

Vanlı genç bayanın midesinde yok yok

VAN – Van‘da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 25 yaşındaki genç bayanın midesinden çıkan metal kesimler, ameliyatı gerçekleştiren hekimleri şaşkına çevirdi.

Van‘da yaşayan ve ruhsal meselelerinin olduğu bildirilen 25 yaşındaki bayan hasta, iğne yutmaya bağlı karın ağrısı şikayetiyle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tomografi sonrası hastanın midesinde tel ve kimi yabancı cisimlerin olduğu rapor edildi. Hastayı ameliyata alan hekim ve takımı ise mideden çıkanları görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Kesici cisimleri poşete sarmış

Genç bayan hastanın midesinden tırnak makası, çakı, meyve bıçağı, cımbız, çivi, iğne, çuvaldız, tığ, vida, çengelli iğne, anahtar, madeni para, saç tokası üzere metal kesimleriyle plastik ve cam kesimleri çıkarıldı. Meyve bıçağı üzere kesici cisimlerin bir poşete sarılı vaziyette olması ise tabiplerin dikkatini çekti. Midesinden çıkan 158 cisimle tabipleri hayrete düşüren hasta, sıhhatine kavuşmasının akabinde taburcu ediliyor.

“Yabancı cisimleri görünce çok şaşırdık”

İHA muhabirine konuşan Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Yusuf Tekeş, hastanın iğne yutmaya bağlı karın ağrısı şikayetiyle hastaneye getirildiğini belirtti. Tomografi sonucunda iğneyle birlikte yabancı cisimler de tespit ettiklerini tabir eden Dr. Tekeş, “Midesinde bu kadar büyük bir şey beklemiyorduk. Tomografi sinemaları çektik. Arkadaşlarımız ise raporda tel yuttuğunu bildirildi. Ameliyatta mideyi açtığımızda çeşitli yabancı cisimlerle karşılaştık. Yabancı cisimleri görünce çok şaşırdık. Hastamızın sıhhat durumu uygun. Ameliyat sonrası çekilen röntgenlerde ise yabancı cisme rastlanmadı” dedi.

“İlk kere böylesiyle karşılaştık”

Midesinde 158 yabancı cisim çıkarıldığını ve daha evvel bu türlü bir şeyle karşılaşmadıklarını lisana getiren Tekeş, “Genç hastamızın midesinde çıkanlar bizi hem şaşırttı hem de üzdü. Ameliyat başarılı geçti ve hastanın uygun olması bizi sevindirdi” diye konuştu.

Benzer bir olay daha yaşanmıştı

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde Van’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden ve ruhsal problemleri olduğu öğrenilen 35 yaşındaki hastanın midesinden de çıkan 83 TL madeni para ve metal kesimleri herkesi şaşırtmıştı.

(YLM-MSA-Y)

İhlas Haber Ajansı / Yılmaz Sönmez – Sıhhat
Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir