Özel Haber

Anavatan Partisi Partisi’nin Bursa milletvekili aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

4 Mins read

Ördekli kültür merkezi İlhami ÇELEBİ  Salonunda Anavatan Partisi Bursa tarafından ‘Türkiye’nin Anapı’ isimli Bursa Milletvekili Aday Tanıtım ve Bayramlaşma Toplantısı gerçekleştirildi. Programa Anavatan Partisi Bursa İl Başkanı, Bursa 1. Bölge 2.sıra milletvekili adayı Recep TERZİOĞLU, partinin milletvekili adayları ve birçok siyasi parti temsilcisi katıldı.

 

“Küçük hesapların içerisine girmedik”

 

7’li masa hakkında konuşan Bursa 1.Bölge 1.Sıra Milletvekili adayı Mustafa Muzaffer NİŞANCI “Ülkemizi milletimizi 7’li masa dediğimiz karanlık ittifaka teslim etmemek üzere bu seçimlerde Seçime Tek Başına katılma kararı almıştır. Bu kararda milletvekili pazarlığı ve bakanlık pazarlığı gibi küçük hesapların içerisine girmedik. Sadece bu 7’li kaos ittifakına, 7’li karanlık masaya ülkeyi ve milleti teslim etmemek için, bu yedili masanın iş başına gelmesine vesile olmamak için Seçime Tek Başına katılma içerisinde yer aldık. Tüm seçim bölgelerinde kendi amblemimizle, kendi adaylarımızla seçimlere giriyoruz” dedi.

 

“Parti olarak mücadele verdik”

 

LGBT konusuna değinen Nişancı, “Bizler meclis dışında Anavatan Partisi Partisi olarak son derece etkili ve yapıcı bir muhalefeti ortaya koyduk. EYT noktasındaki mağduriyetlerin giderilmesi, bununla beraber Sözleşmeden çıkılması Ayasofya’nın yeniden cami haline gelmesi, pandemi sürecinde ne olduğu belli olmayan aşılardan milletimizin korunması ve LGBT sapkınlığa karşı uyanık olunması gibi alanlarda parti olarak mücadele verdik” şeklinde konuştu.

 

“Yedili masanın iş başına gelmesine vesile olmamak için Seçime Tek Başına katıldık”

 

Seçime Tek Başına katılma sebebini açıklayan İl Başkanı Nişancı ” Seçime Tek Başına katılmamızın önemli sebebi 7’li masaya, kaos ittifakına ve karanlık güçlere Türkiye’yi teslim etmemektir. Bu 7’li kaos ittifakına geçit vermemektir. Yedili masanın iş başına gelmesine vesile olmamak için Seçime Tek Başına katıldık” ifadelerini kullandı. Millet İttifakı ile ilgili konuşmalarını sürdüren Nişancı “Zulüm 1453’te başladı, Osmanlı Dönemi’ni zulüm dönemi olarak tanımlayan bir anlayış ve aynı çizgide devam ediyor. Ecdadımızla milletin inancıyla geçmişiyle tarihiyle problem yaşayan bir zihniyet, 4-6 yaş arasında çocuklara Kur’an-ı Kerim öğretmenin çağ dışılık ve Taliban zihniyeti olduğunu söylüyor” dedi.

 

“İstanbul Sözleşmesi’ni iktidara gelir gelmez tekrardan yürürlüğe koyacağız, diyen bir 7’li masayla karşı karşıyayız”

 

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili konuşan Mustafa Muzaffer NİŞANCI “Namus kavramının kökünü kazımak amacına sahip olan İstanbul Sözleşmesi’ni iktidara gelir gelmez tekrardan yürürlüğe koyacağız, diyen bir 7’li masayla karşı karşıyayız. İstanbul Sözleşmesi’nin maddesinde namus kavramının kökünün kazınması gerektiği yer alıyor. Bu millet yıllar boyu asırlar boyu namusuma halel gelmesin diye savaşlarda şehit düştü. Böyle bir millete böyle bir sözleşmeyi dayatacaksınız. İçlerinden bir tanesi de ‘Bu sözleşme benim meselem, ben bununla gurur duyuyorum’ elbette ki geldiğimiz zaman tekrar bunu yürürlüğe koyacağız diyor. İstanbul Sözleşmesi’ne kutsal metin gibi sahip çıkmaya kalkıyor” diye konuştu.

 

“7’li masanın cumhurbaşkanı adaylarına LGBT akımının Türk aile yapısına zarar verip vermediği soruluyor”

 

Eş cinsel evliliklerle ilgili konuşan İl Başkanı “7’li masanın cumhurbaşkanı adaylarına LGBT akımının Türk aile yapısına zarar verip vermediği soruluyor. Adaylar ‘Ne münasebet efendim. Neden zarar versin. Herkes kendi tercihinde özgürdür gayet tabiidir’ şeklinde cevap veriyor. Şu anda 7’li masanın Cumhurbaşkanı adayının internette bulunan bu videosunu izleyebilmeniz mümkün. 7’li masanın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’na eşcinsel evliliklere nasıl baktığı soruluyor. Belediye başkanı ise ‘Gayet doğal bir şey normal karşılıyorum ancak toplum henüz buna hazır değil’ diyor” dedi.

 

“Başörtüsüne anayasal güvence iktidar kanadı tarafından meclise getirilmeye çalışıldı”

 

7’li masanın başörtüsüne bakışı ve PKK tarafından desteklenmesini eleştiren Nişancı “Başörtüsüne anayasal güvence iktidar kanadı tarafından meclise getirilmeye çalışıldı. Laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle bugün 7’li masada bulunan ve mecliste grubu olan partiler olarak karşı çıktılar. Biz bu başörtüsünü anayasal güvence konusuna destek vermeyiz dediler. 28 Şubat döneminin o karanlık günlerini bizlere hatırlatan bir yapı işte böyle bir 7’li masanın ülkemizi milletimizi uçuruma sürüklemesine asla müsaade edemez. 7’li masanın destekçisi olan HDP’nin yedek partisi olan Sol Yeşiller Partisi seçim bildirgesinde ‘Bu ülkede zorunlu din dersini tamamen kaldıracak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör operasyonlarını tamamen durduracağız, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı inanç işleri başkanlığı haline getireceğiz’ şeklinde ifadeler yer alıyor. PKK’nın bir üst düzey yöneticisi çıkıp 7’li masaya desteğini açıkladı. En son yine PKK’nın önde gelen yöneticisi çıkıp 7’li masaya mutlaka ortak listeyle gitmeniz gerekiyor, dedi. Bu PKK yöneticisinin açıklamasının ertesi günü 4 tane parti CHP listesinden seçimlere girme kararı aldı. Böyle bir zihniyete Türkiye’nin teslim edilmesine asla müsaade edemezdim. Milletimiz 14 Mayıs’ta sandıkta bu zihniyete sahip tarihiyle köküyle inancıyla değerleriyle savaşanlara gereken cevabı en güçlü şekilde verecek.” şeklinde konuştu.23.04.2023

Benzer İçerikler
Özel Haber

İç Mimar Burak Kırkbudak: Mekânların Büyülü Dönüşüm Ustası

2 Mins read
Mekânlar, yaşamlarımızın önemli bir parçasıdır. İçinde bulunduğumuz ortamın tasarımı, atmosferi ve düzeni, ruh halimizi etkiler. İşte bu noktada karşımıza, iç mimarlar çıkıyor…
Özel Haber

Şıklığınızı Genç ve Modern Bir Tarzla İfade Edin: Shemay Genç Tesettür Abiyeleri

1 Mins read
Moda dünyası her geçen gün daha da renkleniyor, ve genç tesettürlü kadınlar için tarz seçenekleri de artıyor. İster mezuniyet töreninde parlayın, ister…
Özel Haber

Şıklık ve Zarafetin İkilisi: Tesettür İkili Takımlar

1 Mins read
Tesettür giyimde şıklık ve zarafet arayışındaysanız, www.dressra.com.tr’nin özel koleksiyonundaki Tesettür İkili Takım tam size göre! Her zevke hitap eden çeşitli tasarımlarla, şıklığı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir