Sanat

Arjantin’de “Türk Kültüründen İzler” standı açıldı

1 Mins read

BUENOS Arjantin‘de, Türkiye’nin Buenos Aires Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Türk kültürünü tanıtmak için hazırlanan “Türk Kültüründen İzler” standı beğeniye sunuldu.

YEE’nin Arjantin‘in başşehri Buenos Aires’teki merkezinde düzenlenen aktifliğe, ülkenin resmi kurum temsilcileri ile yabancı misyon temsilcileri ve davetliler katıldı.

“Türk Kültüründen İzler” isimli stantta, Türk lisanı, tarihi, sanatı, mimarisi, yemek kültürü ve gelenekleriyle ilgili kültürel ögeler yer aldı.

Türkiye’nin Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay, burada yaptığı konuşmada, aktifliğin değerine dikkati çekerek, YEE’nin Arjantin vatandaşları tarafından ilgiyle karşılandığını söyledi.

Türk dizilerinin, Latin Amerika’da Türk kültürüne olan merakı artırdığını belirten Altay, Arjantin’de 5 Türk dizisinin yayınlandığını ve gösterilen ilginin dizilerde klasik ailevi pahaların yer almasından kaynaklandığının altını çizdi.

Programda standın yanı sıra davetlilere Türk lezzetleri ikram edildi ve Anadolu ezgilerinden oluşan müzik dinletisi sunuldu.

AA / Sinan Doğan – Kültür Sanat
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir