Sağlık

Bakan Koca, eczane ve ilaçlara ait alınan yeni kararları duyurdu

1 Mins read

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Eczacılar Birliği lideri ve üyeleriyle biraraya geldi. İlaç tedarindeki meseleler ve ilaç depoların bulunması gereken ilaçlarla ilgili hususların ele alındığı toplantıda 3 kıymetli karar alındı.

BAKAN KOCA YENİ KARARLARI DUYURDU

Bakan Koca, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye Eczacılar Birliği lideri ve üyeleriyle dün yaptığımız toplantıda şu bahislerde karar aldık” açıklamalarında bulunarak alınan kararları şu halde sıraladı:

İTS KAYITLARINDAKİ UYUMSUZLUKLARA AİT DÜZENLEME

1-Pandemi nedeniyle eczanelerimizin İTS kayıtlarında meydana gelmiş olan uyumsuzluklara ait düzenleme çalışmaları yapılacak.

İLAÇ TEDARİKİNDEKİ SORUNLAR

2-Güncel ilaç stok idaresinin daha faal bir biçimde yapılması sağlanarak ilaç tedarikindeki sıkıntılar minimuma indirgenecek.

DEPOLARDA BULUNMASI GEREKEN İLAÇ LİSTESİ

3-Eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesi güncellenecek. Sıhhat topluluğumuzun pahalı mensupları eczacılarımıza iyi olsun.

Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir