Yemek

Balık Çorbası tarifi! Masterchef Balık Çorbası nasıl yapılır? Balık Çorbası yemek tarifi! Balık Çorbası için gerekli materyaller nelerdir?

1 Mins read

Masterchef’te bugün birbirinden hoş yemekler yapıldı. Seyircilerin en merak ettiği mevzu Balık Çorbası tanımı oldu. Pekala en hoş Balık Çorbası yemek tanımı nasıldır? Balık Çorbası yemeği nasıl yapılır? Balık Çorbası için gerekli gereçler nelerdir?

BALIK ÇORBASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

½ çay bardağı sızma zeytinyağı

1 diş sarımsak

1 orta uzunluk soğan

2 çorba kaşığı salça

1 tutam safran

1 küçük kereviz sapı

1 tutam tarhun

1 adet defne yaprağı

1 kg. temizlenmiş değişik küçük balıklar (küpez, mezgit, izmarit, gümüş, kırlangıç yavruları)

10 adet temizlenmiş kabuklu midye

1 kg. beyaz etli iri balık filetosu

Kişi başına 1 küçük dilim, zeytinyağında kızartılmış ve sarımsak sürülmüş ekmek

Tuz, karabiber

BALIK ÇORBASI NASIL YAPILIR?

İkiye böldüğümüz sarımsakları ve ince ince kıydığımız soğanları 2 kaşık salçayla zeytinyağında 2 dakika kavuralım; 1,5 litre su ekleyelim; safran, tarhun, defne yaprağı ve kereviz sapını da katıp bir taşım kaynatalım. Küçük balıkları ve büyük balığın (balıkların) başını (kafalarını) karışımın içine atıp 45 dakika pişirelim. Daha sonra bunları ince bir süzgeçten ezerek diğer bir tencereye geçirelim.

Tuz, karabiber ekleyelim, iri dülger dülger kesimlerini da katıp 5 dakika pişirelim. Sonra tencereye iskorpit kesimlerini katalım, tekrar 5 dakika pişirdikten sonra kalan balıkların tümünü tencereye katalım, 5 dakika daha kaynatıp balıkları bir kevgirle kenara alalım.

Midyeleri bu tencereye atalım, daha evvel balıkları pişirdiğimiz suda içleri açılana kadar pişirelim. Kenara ayırdığımız başka modülleri da tenceremize alalım, 2 dakika daha kısık ateşte pişirelim. Sarımsaklı ekmekle birlikte sıcak olarak servis yapalım.

Benzer İçerikler
Özel HaberYemek

CEZZAR STEAKHOUSE

2 Mins read
Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar değerli dostlar. İş yoğunluğum sebebiyle ara verdiğim yazılarıma oldukça keyifli bir restoranla dönüş yapıyorum. Et severler…
Yemek

Altı Ezmeli Kebap tarifi! 3 Ağustos Masterchef Altı Ezmeli Kebap nasıl yapılır? Altı Ezmeli Kebap tarifi! Altı Ezmeli Kebap için gerekli malzemeler!

1 Mins read
Masterchef’te bugün birbirinden hoş yemekler yapıldı. Seyircilerin en merak ettiği husus Altı Ezmeli Kebap tanımı oldu. Pekala en hoş Altı Ezmeli …
Yemek

Fried Rice tarifi! Fried Rice hangi ülkenin yemeği? Masterchef Fried Rice nasıl yapılır? Fried Rice yemek tarifi! Fried Rice için gerekli malzemeler!

2 Mins read
Masterchef’te bugün birbirinden hoş yemekler yapıldı. Seyircilerin en merak ettiği husus Fried Rice tanımı oldu. Pekala en hoş Fried Rice yemek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir