Sağlık

Bolu’da ortalarında çok sayıda çocuğun olduğu onlarca vatandaş içme suyundan zehirlendi: 10 kişi ağır bakımda

1 Mins read

Bolu‘nun Yuva köyünde,, ortalarında çocukların da olduğu çok sayıda kişinin, içme suyundan etkilendi. Kurban Bayramı’nın son gününde birtakım çocuklarda karın ağrısı, mide bulantısı, kusma ve ishal belirtileri görüldü. Çeşitli hastanelere kaldırılan 21 çocuktan 8’nin durumu ağırlaştı.

ÇOCUKLARDA ORGAN YETMEZLİĞİ BAŞLADI

Bunun üzerine çocuklar Ankara’ya sevk edildi. Ağır bakıma alınan çocuklarda organ yetmezliği başladı. Çocuklar tedavi görürken olay sayısı da artmaya başladı. Yetişkinlerde de misal şikayetler görüldü.

İÇME SUYUNDAN NUMUNELER ALINDI

İl Halk Sıhhati Müdürlüğü takımları olayın akabinde harekete geçti. Köyün içme suyu deposundan numuneler alındı. Örnekler Ankara’da Etraf ve Şehircilik Bakanlığı laboratuvarına gönderildi. Sıhhat Bakanlığı da inceleme başlatarak bir uzman heyeti kente gönderdi. Grup hastalığa neyin sebep olduğunu araştırıyor.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mevzu hakkında toplumsal medya hesabından açıklama yaptı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bolu’nun Çaydurt Yuva köyü bölgesinde içme suyundan etkilenen 30 çocuk ve 22 yetişkinin hastanelere nakledildiğini, 31 kişinin tedavisinin tamamlandığını bildirdi.

Koca, paylaşımında, “Bolu’nun Çaydurt Yuva Köyü bölgesinde içme suyundan etkilenen 30 çocuk ve 22 yetişkin hastanelere nakledilmiştir. 31 kişinin tedavisi tamamlandı. 10’u ağır bakımda olmak üzere, 21 kişinin tedavisi sürüyor. Çaydurt Yuva Köyü sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” tabirlerini kullandı.

Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir