Son Dakika

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

1 Mins read

Milli Eğitim Bakanlığında atamalar ve görevden almalar devam ediyor…

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, görevden alınarak Ankara’ya havuza alındı.

Seyit Ali Büyük, daha önce Hatay İl Müdürü olarak görev yapmış ve deprem sonrası Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmıştı. Ancak kısa bir süre görev yaptıktan sonra görevden alındı. Seyit Ali Büyük’ün yerine kimin atanacağı ise henüz belli değil.

Seyit Ali BÜYÜK Kimdir?

Konya İlinde dünyaya gelen Seyit Ali BÜYÜK; ilk, orta, lise ve üniversite öğreniminden sonra 1986 yılında Trabzon, Çaykara Köknar Köyü Ortaokulunda öğretmenliğe başladı. 2001 yılına kadar Konya, Trabzon ve Erzincan’da öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2001-2005 yıllarında İsviçre Eğitim Ataşeliği nezdinde Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri öğretmenliği yaptı. İsviçre Zürich Eğitim Dairesi tarafından bir tercümesi yayımlandı. 2005-2014 yılları arasında Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2014 – 2019 yılları arasında Çorum İl Milli Eğitim Müdürü, 25 Şubat 2019 – 29 Haziran 2022 tarihleri arasında Konya İl Milli Eğitim Müdürü, 30 Haziran 2022 – 28 Şubat 2023 tarihleri arasında Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 1 Mart 2023 tarihinde Bursa İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. 

İngilizce, Almanca ve Arapça dillerini bilen Seyit Ali BÜYÜK, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: https://www.ajanskamu.net/meb/bursa-il-milli-egitim-muduru-gorevden-alindi-2-h203044.html

Benzer İçerikler
Son Dakika

Eskişehirspor aradığı stoperi buldu

1 Mins read
Haber: Buğrahan Doğangil Bölgesel Amatör Lig 2023 – 2024 sezonuna mutlak “şampiyonluk” parolası ile hazırlanan Eskişehirspor transfer çalışmalarını sürdürüyor. Temsilcimiz Eskişehirspor şampiyonluğa…
Son Dakika

Bisiklet hırsızı güvenlik kameralarına yakalandı

1 Mins read
Olay, Fatih Mahallesi Dipçin Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kimliği belirlenemeyen bir şahıs, sokakta bulunan bir apartmana girdi. Merdiven boşluğunda park…
Son Dakika

Emir Can İğrek Kulalı hayranlarıyla buluştu

1 Mins read
Kula Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde ünlü şarkıcı Emir Can İğrek sahne aldı….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir