Sağlık

Bypass ameliyatı olmak için kızının evlenmesini koşul koştu, gelinin neslini hastane odasında bağladı

3 Mins read

Bypass ameliyatı olmak için kızının evlenmesini kaide koştu, gelinin neslini hastane odasında bağladı

Kızının gelinlikle hastane ziyaretinde duygusal anlar yaşandı

Baba Selami Dikilitaş : “Kızımın memnunluğu yarım kalsın istemedim”

ANTALYA Antalya‘da kızının düğününün ertelenmemesi kaidesiyle ameliyat olan ve kalpte tıkalı 3 ana damarı değişen babayı kızı hastanede gelinlikle ziyaret ederek sürpriz yaptı. Ziyaretle memnun olan baba, kızının gelinlik jenerasyonunu bağladı, genç ikili mutluluklar diledi. Hastanede duygusal anlar yaşandı.

Kalp Hastası Selami Dikilitaş (65), kızının düğününe birkaç gün kala kalp rahatsızlığı geçirdi. OFM Antalya Hastanesi’ne başvuran babaya, kalpta 3 ana damarının tıkalı olduğu çabucak bypass ameliyatı olması gerektiği bilgisi verildi. Kızının düğününden sonra ameliyat olacağını söyleyen babaya hekim riskli olabileceği kanısıyla müsaade vermedi. Aile, düğünü ertelemek istedi lakin baba düğünün ertelenmesi durumunda ameliyat olmayacağını, düğünün çabucak yapılması durumunda ameliyat olacağını söyledi. Baba Selami Dikilitaş, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kar tarafından ameliyat edildi. Kalpte tıkalı 3 ana damarı değişen babayı kızı hastanede gelinlikle ziyaret ederek sürpriz yaptı. Kızının gelinlikle ziyaretine memnun olan baba, kızının jenerasyonunu bağladı, genç ikili mutluluklar diledi. Hastanede duygusal anlar yaşandı.

“Kızının memnunluğu yarım kalsın istemedi”

Kızının bu memnun gününün erteletmek istemediğini söyleyen baba Selami Dikilitaş, “Bu duyguyu tanım etmenin imkanı yok. Kalp hastalığım düğünden evvel apansızın belirdi. Kızımın düğününü iptal ettirmek istemedim, memnunluğu yarım kalsın istemedim. Ne olursa olsun dedim, devam etsin dedim. Çocuklar da o denli yaptı. Çok da hoş bir düğün olmuş. Çocuklarım düğünden canlı yayın yaptılar. Şu anda durumum uyguna gidiyor. Kalp damarlarımda tıkanıklık vardı. Çok çabuk yoruluyordum. Kızımın gelinlikle gelmesinin memnunluğunu tanım edemem, o anı fakat yaşamak gerekir. Kızım beni keyifli etti sağ olsun” tabirlerini kullandı.

Kızının gelinlik jenerasyonunu hasta yatağında bağladı

Gelinlikle hastaneye gelerek babasının mutluluğuna ortak olan İzel Dikilitaş Ulutürk, yaşanılan anı şu sözlerle lisana getirdi:

“Düğünümüz vardı. Kuaförden çıktıktan sonra gelinliğimle bir arada hastaneye babamın elini öpmeye geldim. Babam burada neslimi bağladı. Birkaç fotoğraf çektirdikten sonra düğün salonuna geçtik. Babam acil bypass olması gerektiği için hastaneye geldi. Tabibimiz hiçbir halde dışarı çıkmamasını ve düğüne gelmemesini istedi. Hekimimiz ameliyat olsa da olmasa da babamın düğüne gelemeyeceğini söyledi. Babam düğüne gelse heyecan ve üzüntüyü birebir anda yaşayabileceği için durumu riskli hale gelebilirdi. Biz birinci evvel düğünü ertelemek, babamın ameliyatından sonra yapmak istedik. Lakin babam düğün olmazsa ameliyat olmayacağını söyleyince biz de düğünü yaptık. İptal olmasını istemediği için kınayı da düğünü de iptal etmedik. Hastaneye geldik, elini öptük. Hastaneden çıktıktan sonra ufak bir düğün daha yapacağız.”

Kalpte 3 ana damarı değişti

OFM Antalya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Kar, acil bypass olması gereken Selami Dikilitaş’ın dışarı çıkmasının çok riskli olduğunu, bu bahiste aile ile birlikte ortak hareket ettiklerini söyledi. Op. Dr. Mustafa Kar, “Hastamıza da kendimize de güveniyorduk. Her şey yolunda gitti. Bu süreçte çok tatlı bir şey oldu. Kızımız, babasını hastanede ziyarete geldi. Hem bizi hem de babasını keyifli etti. Her yolunda Bypass cerrahisi asla beklemez. Hastamızın Kalpta 3 ana damarın iki tanesi büsbütün tıkalıydı. Öteki ana damarında da önemli darlıklar vardı. Hal bu türlü olunca ameliyatı düğün sonuna ertelemek hayli riskliydi. Biz bu riski göze almak istemedik. Düğün öncesinde ameliyatımızı yaptık” tabirlerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Sıhhat
Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir