Sanat

Çekmeköy’deki cami ve cemevlerinde vatandaşlara aşure ikramı

1 Mins read

Çekmeköy’deki cami ve cemevlerinde vatandaşlara aşure ikramı

İSTANBUL – Çekmeköy Belediyesi, Muharrem ayı hasebiyle ilçede bulunan cami ve cemevlerinde vatandaşlara aşure ikram etti.

Çekmeköy Belediyesi’nin Muharrem ayı münasebetiyle klasik hale getirdiği aşure dağıtımı bu yıl da ilçede belirlenen noktalarda gerçekleştirildi. Cami ve cemevlerinin çıkışlarına kurulan aşure dağıtım noktalarında Cuma namazı sonrasında cemaate aşure ikram edildi. Çekmeköy Belediye Lideri Ahmet Poyraz, Taşdelen Hacı Yusuf Cebir Camii’nde vatandaşlara aşure ikramında bulunurken Muharrem ayının ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Ahmet Poyraz, “Bütün şehitlerimizi ve ehlibeytimizi hürmet ve rahmetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. Birçok gerecin buluşmasıyla ortaya çıkan bu aşurenin bizim farklılıklarımızı temsil ettiğine inanıyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, ülkemizi bölmeye çalışanlara, aramızı açmaya çalışanlara fırsat vermesin. Bu mübarek ayda dualarımızda İslam alemini unutmayalım. Aşurelerin imalinde ve size ulaştırılmasında emeği geçen değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Cüneyt Sevindik – Kültür Sanat
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir