Özel Haber

Citroen C5 Aircross SUV güncellendi

4 Mins read

Makyajlanan Citroën C5 Aircross SUV, ülkemizde biri akaryakıtlı olmak üzere 2 başka motor seçeneği, 3 başka donanım seçeneği ve 869 bin TL’den başlayan fiyat seçenekleriyle satışa sunuldu.

130 HP gücündeki 1.5 litrelik BlueHDi dizel ve 180 HP’lik 1.6 litrelik PureTech motor seçenekleriyle satışa sunulan modelin her iki motor seçeneğinde de EAT8 8 ileri otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor.

Makyaj sonrası C5 Aircross SUV, yuvarlatılmış sınırların yerini daha keskin sınırlara bırakan Citroën’in yeni tasarım lisanını benimsiyor. Ön kısım, daha dikey ve çağdaş olacak biçimde yine yorumlanırken bu yaklaşım arabanın karakterini daha da güçlendiriyor.

Model, gündüz sürüş farlarından ayrılan yeni marka logosuyla da dikkat çekiyor. C5 Aircross SUV, logonun bir krom şerit aracılığıyla gündüz sürüş farlarına kadar uzandığı eser gamındaki öteki modellerden ayrışıyor. Logo krom yerine siyah lake olarak ön cephede yer alırken, gerçekleştirilen titiz çalışma ile logo için ızgaranın ortasında daha fazla alan yaratılmış. Logo ve V halindeki ışık imzası, itinayla tasarlanan kaliteli siyah lake şeritle ızgaranın alt kısmı boyunca vurgulanıyor. V formundaki LED gündüz sürüş farları piyano tuşu dizaynına sahip. Böylelikle ön farlara yüksek teknoloji ve daha derin görünümlü bir 3-Boyut efekti kazandırılıyor. Ön tampon alt muhafazası ön cepheyi daha dinamik hale getirerek kalite algısını arttırıyor. Donanım düzeyine bağlı olarak Parlak Siyah yahut Parlak Alüminyum olmak üzere son derece kaliteli farklı materyal sunuluyor.

Yüksekte konumlandırılan yatay motor kaputu, yandaki krom C imzası, 360° cam alanların tesiriyle havada süzülüyor üzere görünen tavan ile kendine mahsus bir duruş ortaya koyuyor. Model, 230 mm yerden yüksekliği, 720 mm’lik lastik çapları, tavan rayları ve Airbump ile SUV sürüş hissini tamamlıyor.

Bunun dışında alüminyum ve siyah lake üzere farklı renk ve gereçlere sahip detaylar yeni C5 Aircross SUV’un dinamizmini, şıklığını ve çağdaşlığını daha da güçlendiriyor. Yeni 18 inç elmas kısımlı Pulsar alaşım jantlar buna yalnızca bir örnek. Tüm versiyonlarda standart olan Parlak Siyah yan ayna kapakları dışında, yeni mat siyah eklentilere sahip parlak siyah tavan barları ve yeni dizaynlı Airbump Renk Paketleri üzere ayrıntılar görsel cazipliği daha da arttırıyor.

Yeni C5 Aircross SUV, dış ortam ışığına bağlı olarak koyu maviden siyaha dönen derin ve şık bir mavi olan yeni Gece Mavisi dışında Metalik Beyazı, Sedefli Beyaz, Siyah, Platin Gri, Çelik Gri olmak üzere farklı gövde renkleriyle sunuluyor.

Yeni renkler, ön hava girişlerinde ve Airbump’ta da uygulanıyor. Parlak Siyah, Koyu Krom, ve Enerjik Mavi olmak üzere üç yeni Renk Paketi bulunuyor. Ayrıyeten Feel Bold donanım düzeyinden itibaren sunulan çift renkli siyah tavan ve siyah tavan rayları aracın şıklığını güçlendiriyor.

C5 Aircross SUV, ön konsol üzerinde süzülüyor üzere görünen ve daha çağdaş bir yolcu kabini görünümü sağlayan 10 inçlik yeni bir dokunmatik ekranla donatılıyor. Bu yeni ve daha büyük ekran, iklimlendirme kumandalarına direkt erişim fonksiyonu ve daha okunaklı yapısıyla kullanım kolaylığını düzgünleştiriyor. Havalandırma ızgaraları artık ekranın altında yer alırken, keskin ve yatay bir dizaynla modernize edilmiş. Ayrıyeten büsbütün kişiselleştirilebilir 12,3 inçlik dijital gösterge paneli; navigasyon haritası, faal sürüş takviye sistemleri üzere tüm temel ve kişiselleştirilebilir bilgileri direkt şoförün görüş alanına getirip, sürüş güvenliğini destekliyor.

Yüksek ve geniş orta konsol, otomatik vitesli versiyonlarda daha ergonomik bir kumanda nizamının altını çizen ve krom ayrıntılarla zenginleştirilen siyah deri efektli kumaşla modernize edildi. Bu kısımda; yeni e-Toggle vites seçici, Grip Control fonksiyonunu de kapsayan yeni bir sürüş modu seçim düğmesi yer alıyor. Orta konsol ayrıyeten 2 USB girişi ve kablosuz şarj özelliklerine sahip olan büyük bir depolama alanını da bünyesinde barındırıyor.

Model, yeni C4 ile kullanıma sunulan yeni kuşak Citroën Advanced Comfort koltuklarla donatılmış. Koltuğun merkezinde yüksek yoğunluklu köpük, ekstra 15 mm köpük katmanı ve özel bir konstrüksiyon ile Citroën Advanced Comfort koltuklar, görsel konfor, oturma konforu ve sürüş konforu açısından, ayrıyeten vakitle sarkmaya karşı dirençli özel köpük yüzey sayesinde uzun vadede en yeterli tahlili sunuyor. Şoför ve ön yolcu için daha da gelişmiş bir konfor düzeyi sunmak üzere ısıtma ve masaj fonksiyonları de devreye giriyor.

Ayrıca, özel renk ve materyal seçenekleri sunuluyor. Koltuklar, orta donanım düzeyinde çağdaş kumaş, Shine donanım düzeyinde yeni yumuşak yüzeyli Alcantara ve ayrıyeten üst düzey delikli deri seçenekleriyle sunuluyor. Kolçaklar ve orta konsol yeni siyah deri efektli kumaş ile ve ön konsol ise yeni siyah deri efektli materyallerle kaplanıyor. Modernize edilen dört yeni Advanced Comfort ambiyansı daha şık, dinamik ve kaliteli bir ortam sunuyor. Tüm ambiyanslarda; koltukları, kapı panellerini ve ön konsolu son derece şık bir biçimde yeni mavi dikişler süslüyor.

Citroën’e özel Progressive Hydraulic Cushions süspansiyon, yol bozukluklarını itinayla filtreliyor ve uçan halı tesiri ile yolcuların konfor içinde seyahat etmelerini sağlıyor.

C5 Aircross SUV, segmentte üç bağımsız kızaklı, katlanabilir ve geriye yatırılabilir art koltuk sunan tek SUV olarak fonksiyonellik ve modülerlik düzeyi sunuyor. 580 litre ile 720 litre ortasında arasında olan bagaj hacmi de bu segment için bir rekor olurken, geniş ailelerin tüm muhtaçlıklarını karşılamayı başarıyor. Ayrıyeten araç içindeki koza tesirini güçlendiren akustik lamine ön cam üzere tahlillerle ses yalıtımına da ekstra ihtimam gösterilmiş.

Model, konfor ve güvenliği uygunlaştırmak için birçok yeni jenerasyon teknoloji sunuyor. C5 Aircross SUV kullanıcıları; Dur & Kalk fonksiyonuna sahip Uyarlanabilir Sürat Sabitleme Sistemi ve Etkin Şerit Takip sistemini birleştiren 2. düzey otonom sürüş sistemi Otoyol Sürüş Takviye Sistemi dahil olmak üzere sürüş dayanak sisteminden yararlanıyor.

>

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

Türk Sporcudan Büyük Başarı: Muhtar Adayı Doğukan Çınar Asya Şampiyonu oldu

1 Mins read
Türk sporunun başarılı isimlerinden biri olan Doğukan Çınar, Satranç Boksu branşında kazandığı Asya Şampiyonluğu ile adından söz ettiriyor. Kazakistan’ın Almatı şehrinde düzenlenen…
Özel Haber

Arama Kurtarma Ekipleri Kayıp Kişiyi Bulmak İçin "Tight Grid" Arama Yöntemini Kullanıyor

1 Mins read
Sakarya, Sakarya – 17 Mart 2024 – Arama kurtarma ekipleri, dün öğleden sonra Sakarya’nın Orçun Mert bölgesinde kaybolan Ramazan isimli kişiyi bulmak…
Özel Haber

TÜSİAV ENERJİ PLATFORMU BAŞKANI VE TAMAY ENERJİ DANIŞMANLIK FİRMASININ SAHİBİ KUTLU TAMAY, SON ZAMANLARDA GÜNDEMDE OLAN İSO 50001 İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ VERDİ

2 Mins read
ISO 50001, enerji yönetimi konusunda uluslararası bir standarttır ve organizasyonların enerji performansını sürekli olarak iyileştirmelerine yardımcı olur. Bu standart, enerji verimliliğini, kullanımını…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir