Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KYK faizlerine yönelik açıklamasının akabinde Kılıçdaroğlu’ndan hükümete bomba gönderme

1 Mins read

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’ndan 3 milyonu aşkın bireye müjde niteliğinde bir karar çıktı. Tahsil kredileriyle ilgili çalışmanın tamamlandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK kredilerinde geri ödemelerin alınan sayı üzerinden yapılacağını söyledi. Böylelikle borcu olanların faizi silinmiş olacak.

BORÇLAR 4’E KATLANMIŞTI

KYK kredileriyle ilgili tartışma bir müddettir toplumsal medyanın gündeminden düşmek bilmiyordu. Ana paraya uygulanan Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi’nden (ÜFE) kaynaklı faizler, tahsil kredisi alanları güç duruma sokmuştu. 41 bin lira para alanların borcu neredeyse 4 kat artarak 152 bin liralara çıkmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN “ÖDEMEYİN” ÇIKIŞI

Borcu olanlar duruma isyan ederken, CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı çıkışla tartışmayı daha da alevlendirdi. Twitter üzerinden paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; kelamını verdiğim üzere, sizden yalnızca ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” sözlerini kullandı.

“TEŞEKKÜRLER KILIÇDAROĞLU” ETİKETİ TT OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “KYK kredilerinde geri ödeme alınan sayı üzerinden yapılacak” açıklamasının akabinde Twitter’da “Teşekkürler Kılıçdaroğlu” etiketi TT oldu.

HÜKÜMETE BOMBA GÖNDERME

Kılıçdaroğlu ise yaptığı yeni paylaşımla hükümete bomba bir gönderme yaptı. Kılıçdaroğlu, “EYT…” notunu düştüğü paylaşıma “Loading” (Yükleniyor) yazılı bir görsel ekleyerek EYT konusunun da tahlile kavuşacağı imasında bulundu.

Benzer İçerikler
Ekonomi

Manisa’ya yeni yatırımlar geliyor

2 Mins read
Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan ve ihracat rakamlarında 7. sırada bulunan Manisa’da sanayi yatırımları 2024 yılında da hız kesmiyor. Yaklaşık…
Ekonomi

Memur için ilk zam teklifi belli oldu

2 Mins read
Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki zamlarının belli olacağı 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde hükümet ilk zam teklifini bugün sundu. Sözcü’nün…
Ekonomi

BIST 100 endeksi yüzde 46 yükseldi, yatırımcılara uyarı geldi

1 Mins read
Türkiye’de seçim belirsizliklerinin sona ermesiyle başlayan “rallide” BIST 100 endeksi, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Endeks, son 5 haftadır yükseliş eğiliminde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir