Özel Haber

Dış Mekân Kamerası Nedir? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

1 Mins read

Son zamanlarda güvenlik kameraları söz konusu olduğunda; dış mekân kameraları, iç mekân kameraları, ip güvenlik kamerası seçenekleri gibi pek çok farklı değişken ön plana çıkar. Özellikle iş yerleri ve konutlar için hem iç mekân hem de dış mekân kameraları son derece büyük bir öneme sahiptir. Peki ama bu iki kamera tipi arasındaki en temel fark nedir? Nasıl ayırt edilir?

İç Mekân Güvenlik Kameraları

Dış mekân güvenlik kameraları hakkında detaylı bilgi vermeden önce, iç mekân kameralarının farklarından bahsedelim. İç mekân özellikle bankalar – marketler ve güvenliğin daha detaylı olarak ön plana çıktığı alanlar için tercih edilen bir kamera tipidir. Doğrudan saniyede aktardığı karenin daha fazla olması; hırsızlık ya da iş takibi açısından son derece önemlidir. Daha izole yapıda olduğu için dış malzeme kalitesi önemsenmez.

Dış Mekân İp Kamera Farkı Nedir?

İç mekânlardan bağımsız olarak dış mekânlarda kullanılan bu kameralarda öncelikle güvenlik merkezinde değerlendirilen kameralar olarak dikkat çeker. Hızlı – kaliteli – ayrıcalıklı bir şekilde yayın aktarması önemlidir.

Yağmur – soğuk hava ve diğer doğal etmenlere doğrudan bağlı olduğu için dış mekân ip kamera sistemlerinin daha güvenli olması ve iç mekânlara göre dış mekân ip kamera malzeme kalitesinin de yüksek olması beklenmektedir.

Tüm bu değişkenleri bir arada değerlendirdiğimiz de bir de lens kalitesinin ön plana çıktığını unutmamak gerekmektedir.

Hiç şüphesiz dış mekân ile iç mekân arasındaki en temel fark, tek kamera ile maksimum görüntülenecek mesafe ile doğrudan ilişkilidir. Bu sayede de daha az kamera kullanarak dış mekânda daha geniş alanları gözlemlemek mümkün olacaktır. Hiç şüphesiz tüm bu değişkenler, ip kamera fiyatları ile doğrudan ilişkili bir sorun olarak dikkatleri üzerine çeker.

Hangisini Almalı?

Özellikle profesyonel web sitelerinde her iki kamerada farklı kategoriler altında satılır. Bu ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu başlığıdır. Yine de iki kameranın da ortak olarak kullanılması gibi durumlarda olabilir. Tabii ki bu konuda bir profesyonelden destek almak yerinde bir karar olacaktır.

Benzer İçerikler
Özel Haber

İç Mimar Burak Kırkbudak: Mekânların Büyülü Dönüşüm Ustası

2 Mins read
Mekânlar, yaşamlarımızın önemli bir parçasıdır. İçinde bulunduğumuz ortamın tasarımı, atmosferi ve düzeni, ruh halimizi etkiler. İşte bu noktada karşımıza, iç mimarlar çıkıyor…
Özel Haber

Şıklığınızı Genç ve Modern Bir Tarzla İfade Edin: Shemay Genç Tesettür Abiyeleri

1 Mins read
Moda dünyası her geçen gün daha da renkleniyor, ve genç tesettürlü kadınlar için tarz seçenekleri de artıyor. İster mezuniyet töreninde parlayın, ister…
Özel Haber

Şıklık ve Zarafetin İkilisi: Tesettür İkili Takımlar

1 Mins read
Tesettür giyimde şıklık ve zarafet arayışındaysanız, www.dressra.com.tr’nin özel koleksiyonundaki Tesettür İkili Takım tam size göre! Her zevke hitap eden çeşitli tasarımlarla, şıklığı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir