Sanat

Diyanet İşleri Lideri Erbaş’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü iletisi Açıklaması

2 Mins read

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, “Her Müslüman için, İslam’ın hayata huzur getiren rahmet prensiplerini yanlışsız kaynaklardan öğrenmek, istismarcılara, fitne, tefrika ve anarşi peşinde koşanlara, birlik ve beraberliği, huzur ve kardeşliği gaye alanlara karşı daha dikkatli ve hassas olmak ihmal edilemez bir vazife haline gelmiştir.” tabirlerini kullandı.

Ali Erbaş, geçmişten bugüne kaç zorlukları inancı ve direnciyle aşan Türk halkının, 15 Temmuz gecesi de ülkesine ve iradesine kasteden, geleceğini ve ufkunu karartmak isteyen dış mihraklı ihanet şebekesinin darbe teşebbüsünü Allah’ın yardımıyla, bütün dünyaya örnek olacak ulu direnişle bertaraf ettiğini vurguladı.

Kirli ve karanlık emellerini gerçekleştirmek için inanç ve kültür kavramlarının gerisine gizlenerek Türk beşerinin pak, samimi hislerini istismar eden FETÖ’nün, milletin zekatını, kurbanını, infakını, âlâ niyetini ve çocuklarını çaldığını, palavra, hile, desiselerle kendine güç ve imkan devşirdiğini tabir eden Erbaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“FETÖ, milletimiz ve dünyadaki tüm Müslümanlar aleyhine haince çalışmalar yaparak şer odaklarının İslam coğrafyasındaki emellerine hizmetçilik yapmıştır. Müslüman ülke ve topluluklarda, sureti haktan görünerek aziz dinimiz İslam’ı ve onun kıymetlerini istismar eden kelam konusu terör örgütü bir kere daha göstermiştir ki inancımız ve medeniyet kıymetlerimiz konusundaki cehalet ya da yanlış bilgiler telafisi sıkıntı yanlışlara ve büyük felaketlere sebep olabilmektedir. İnancını bilmeyen kuşaklar istismara müsait hale gelmektedir. Her Müslüman için, İslam’ın hayata huzur getiren rahmet prensiplerini hakikat kaynaklardan öğrenmek, istismarcılara, fitne, tefrika ve anarşi peşinde koşanlara, birlik ve beraberliği, huzur ve kardeşliği gaye alanlara karşı daha dikkatli ve hassas olmak ihmal edilemez bir vazife haline gelmiştir.”

Erbaş, bugün her bir kişinin, çocuklarının, inancını, kültürünü ve pahalarını bilen, ülkesine bağlı, insanlığa hizmeti Hakk’a hizmet sayan hoş ahlak sahibi yeterli bir insan olarak yetişmesi için tüm imkanlarıyla çaba etmek zorunda olduğunu aktardı.

Diyanet İşleri Başkanlığının, kıymetleri istismar eden, milleti aldatmaya çalışan, fitne ve tefrikaya çağıran bütün telaffuz ve faaliyetlere karşı üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeyi, milletin manevi hayatına Kur’an ve sünnet ışığında rehberlik etmeyi sürdüreceğini vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti:

AA / Mümin Altaş – Siyaset
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir