Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık muahedeyi feshetti

1 Mins read

Dünyanın en güçlü ismi olan ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter‘ın tamamını satın almak için yaptığı 44 milyar dolar pahasındaki teklif, toplumsal medya platformu tarafından geçtiğimiz aylarda kabul edilmişti. Lakin Twitter‘daki bot hesapların tamamını kaldırmak istediğini daha evvel tekraren sefer belirten Musk, son yaptığı açıklamayla muahedeyi süreksiz olarak askıya almıştı.

ANLAŞMAYI FESHETTİ

Anlaşmanın tekrar geçerli olabilmesi için spam/sahte hesapların hakikaten de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil ettiğini destekleyen detaylar gelmesini kaide koşan Musk, yeni yaptığı açıklamayla Twitter muahedesini feshettiğini ve toplumsal medya platformunu almaktan vazgeçtiğini duyurdu.

ANLAŞMADAKİ BİRÇOK KARARIN İHLALİNİ MÜNASEBET GÖSTERDİ

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’ne (SEC) yapılan bildirimlerde, Musk’ın muahedeyi birden çok kararının ihlalini münasebet göstererek resmi olarak bir mektupla feshettiği aktarıldı.

NE OLMUŞTU?

Daha evvel Twitter’da yüzde 9,2’lik pay satın alan Elon Musk, 14 Nisan’da SEC’e yaptığı bildirimde, Twitter’ın tamamı için pay başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter’dan 25 Nisan’da yapılan açıklamada, şirketin Musk’a satılmasına yönelik muahedenin sağlandığı bildirilmişti.

Musk, 13 Mayıs’ta toplumsal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma muahedesinin süreksiz olarak askıya alındığını duyurmuştu. Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter mutabakatının, “spam ve geçersiz hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen ayrıntılar nedeniyle” süreksiz olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Benzer İçerikler
Teknoloji

Instagram, fotoğrafların telefonda tüm ekranı kaplayacağı yeni özelliğini duyurdu

1 Mins read
Fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, son zamanlardaki dizaynıyla çeşitli tenkitlerin odağı haline geldi. Tüm bu tenkitlerin …
Teknoloji

NASA'dan farklı deney! Artemis 1'in test uçuşu için Ay'a oyuncak koyun gönderiyorlar

1 Mins read
Avrupa Uzay Ajansı insansız vazifesine bu yılın ilerleyen tarihlerinde başlayacağını duyurdu. Koyun Shaun canlı bir karakter olmasa da teknik …
Teknoloji

Elon Musk'ın babasından olay yaratacak kelamlar: Dehasını sütçüden almış olabilir

2 Mins read
Dünyanın en varlıklı insanın 76 yaşındaki babası Errol Musk, Avustralya’da yayın yapan “Kyle ve Jackie O Show” isimli radyo programında konuştu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir