Teknoloji

Elon Musk Twitter’ın açtığı davaya hazırlıksız yakalanınca 2023’e kadar müddet istedi

1 Mins read

Dünyanın en zengini ve elektrikli araba şirketi Tesla’nın sahibi olan Elon Musk, Twitter‘ın muahedenin gereklerine uymadığını münasebet göstererek toplumsal medya şirketini 44 milyar dolara satın almaktan vazgeçtiğini belirtmişti.

TARAFLAR ORTASINDA SAVAŞ YAŞANIYOR

Elon Musk ve Twitter ortasındaki bağlantı, dava sürecine taşınıyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’ Su, Twitter’ı almaktan vazgeçtiğini açıkladıktan sonra taraflar ortasında adeta savaş yaşanıyor. Görünen o ki Elon Musk bu durumun mahkeme salonlarına taşınacağını düşünmüyordu.

2023’E KADAR MÜDDET İSTEDİ

Elon Musk ve grubu, bu dava sürecine hazırlıksız yakalandı. Bloomberg’de yer alan habere nazaran Musk’ın grubu, hazırlıklarını tamamlamak için 13 Şubat 2023’e kadar mühlet istedi. Öte yandan Twitter tarafı bu husus hakkında yorum yapmadı.

DAVA EVRAKINDA BİRÇOK TWEET BULUNUYOR

Twitter tarafı ise Musk’a karşı tüm silahlarını kullanacak. Gelen bilgilere nazaran güçlü bir eli olan şirket, dava evrakını hazırladı. O denli ki dava belgesinde Elon Musk’ın attığı birçok tweet de bulunuyor. İş beşerinin daha evvel Twitter üzerinden platforma yönelik yaptığı paylaşımlar, şirketin dava belgesinde kanıt olarak yerini alıyor.

SATIN ALMAKTAN NEDEN VAZGEÇTİ?

Twitter ise Musk’ın geri çekilmesindeki asıl neden, Tesla’daki ekonomik durumun berbata gitmesi olarak görüyor. Platform, iş beşerinin mazeretler üreterek geri çekildiğini düşünüyor. Hukuk uzmanlarına nazaran Elon Musk, dava sürecinden ağır yaralı olarak çıkabilir.

Shiftdelete / Teknoloji
Benzer İçerikler
Teknoloji

Instagram, fotoğrafların telefonda tüm ekranı kaplayacağı yeni özelliğini duyurdu

1 Mins read
Fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, son zamanlardaki dizaynıyla çeşitli tenkitlerin odağı haline geldi. Tüm bu tenkitlerin …
Teknoloji

NASA'dan farklı deney! Artemis 1'in test uçuşu için Ay'a oyuncak koyun gönderiyorlar

1 Mins read
Avrupa Uzay Ajansı insansız vazifesine bu yılın ilerleyen tarihlerinde başlayacağını duyurdu. Koyun Shaun canlı bir karakter olmasa da teknik …
Teknoloji

Elon Musk'ın babasından olay yaratacak kelamlar: Dehasını sütçüden almış olabilir

2 Mins read
Dünyanın en varlıklı insanın 76 yaşındaki babası Errol Musk, Avustralya’da yayın yapan “Kyle ve Jackie O Show” isimli radyo programında konuştu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir