Teknoloji

Elon Musk’ın babasından olay yaratacak kelamlar: Dehasını sütçüden almış olabilir

2 Mins read

Dünyanın en varlıklı insanın 76 yaşındaki babası Errol Musk, Avustralya’da yayın yapan “Kyle ve Jackie O Show” isimli radyo programında konuştu. Musk, ailesinin Elon Musk için ‘uzun vakittir pek çok şey yaptığını’ ve oğlunun muvaffakiyetinin bundan kaynaklandığını söyledi.

“DEHASINI SÜTÇÜDEN ALMIŞ OLABİLİR”

Musk, “Sizin çocuğunuz bir dahi. Bu zekasını kimden aldı? O kadar bedelli şey yarattı ki, bunu ondan alamazsınız. Oğlunuzla gurur duyuyor musunuz?” formundaki soruya şu formda cevap verdi: “Bu benim ya da Elon’nun annesi Maye’nin işi değil. Dehasını kapıdan geçen sütçüden almış olabilir.

“ONUNLA GURUR DUYMUYORUM”

Musk esprili karşılığının akabinde kelamlarına, “Biliyorsunuz, biz uzun vakittir çocukları için çok fazla şey yapan bir aileyiz, ansızın bir şeyler yapmaya başlamış değiliz. Bu yüzden oğlumla gurur duymuyorum” formunda devam etti. Bununla birlikte Musk, çocuklarının uzun müddettir ‘ilginç şeyler’ yaptığını ve milyarder oğlundan bir kere bile para almadığını söyledi. Musk ailesinin babası ‘gurur ve sevinç’ kaynağının Elon Musk’ın küçük kardeşi Kimbal Musk olduğunu söyledi. Şef ve teşebbüsçü olan 49 yaşındaki Kimbal Musk’ın, Colorado, Chicago, Clevelan, Memphis, ve Indianapolis’te restoranları bulunan The Kitchen Restaurant Group isimli bir şirketi bulunuyor. Ağabeyi Elon Musk kadar güçlü olmasa da Kimbal Musk da tıpkı vakitte bir milyarder. Errol Musk, Elon Musk’ın iş başarısı kelam konusu olduğunda keyifli olmadığını argüman ederek,”İlerleme konusunda hüsrana uğradı ve bu anlaşılabilir bir durum” dedi.

“DAHA SAĞLIKLI BESLENMESİ LAZIM”

Diğer taraftan, Erol Musk’ın Yunanistan’da bir teknede yakın vakitte çekilmiş üstsüz fotoğraflarına atıfta bulunan Errol Musk, oğlunu daha sağlıklı beslenmeye teşvik ettiğini söyledi. Musk, “Elon çok güçlü bir yapıya sahip fakat makûs yemek yiyor. Ona, garcinia cambogia meyvesi ( ek idman yahut diyet yapmadan kilo vermeye yardımcı olabilecek bir gıda) tavsiye ettim” dedi.

“TESLA KULLANMIYORUM”

Öte yandan Musk’a bir Tesla kullanıp kullanmadığı sorulduğunda, bunun yerine bir Bentley, Rolls Royce ve Mercedes-Benz sürdüğünü açıkladı.

“ELON BANA PARA VERMİYOR”

Ayrıca oğlunun, kendisine hiçbir vakit para vermediğini söyleyen Musk, “Biz çok tavırlı, cimri bir aileyiz. Şayet bir şey harcamak istersem, neden sorusuna 100 tane karşılık vermem gerekiyor. Elon çok tavırlı bir hayat yaşıyor. Her gün saat altıda işte oluyor. Bazen uzaya insan yerine ‘gine domuzu’ göndereceğini düşünüyorum” dedi.

Benzer İçerikler
Teknoloji

Instagram, fotoğrafların telefonda tüm ekranı kaplayacağı yeni özelliğini duyurdu

1 Mins read
Fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, son zamanlardaki dizaynıyla çeşitli tenkitlerin odağı haline geldi. Tüm bu tenkitlerin …
Teknoloji

NASA'dan farklı deney! Artemis 1'in test uçuşu için Ay'a oyuncak koyun gönderiyorlar

1 Mins read
Avrupa Uzay Ajansı insansız vazifesine bu yılın ilerleyen tarihlerinde başlayacağını duyurdu. Koyun Shaun canlı bir karakter olmasa da teknik …
Teknoloji

Türk bilim insanı Mete Atatüre, Einstein'in "imkansız" dediği ışık düzeyinin gürültü ölçümünü muvaffakiyetle yaptı

1 Mins read
Cambiridge Üniversitesi’nde, kuantum fiziği üzerine çalışan genç Türk bilim İnsanı Prof. Dr. Mete Atatüre yaptığı çalışmayla göğsümüzü kabarttı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir