Spor

Fatih Karagümrük’ün Muhteşem Lig’den çekileceği argüman edilmişti! Süleyman Hurma’dan olay yaratan kelamlar

2 Mins read

Süper Lig ekiplerinden VavaCars Fatih Karagümrük’ün stat ve tesis bulamadığı için Muhteşem Lig’den çekileceği öne sürülmüştü. Çıkan haberler sonrası lider Süleyman Hurma da resmi bir açıklama yaptı.

“SABIRLA İŞİMİZİ YAPMAYA DEVAM ETTİK”

Süleyman Hurma hususa ait açıklama yaparak, “Tüm vakitlerin en büyük efsanelerinden Andrea Pirlo’yu ve birçok yıldız oyuncuyu Türk futboluna mütevazi biçimde sunduk. Yalnızca Andrea Pirlo’nun bile dönem başında ekibimizin başına geçmesiyle 103 ülkede binden fazla sayıda haber olduk… Ülkemizi mümkün olan en saygın halde tanıtmanın keyfini yaşadık. 1926 yılına dayanan ulu tarihimiz ve ülkesine bağlı olduğunu her an göstermiş semtimize karşın çabucak hemen tüm kulüplere sağlanan imkanların neden bize sağlanmadığını anlamaya çalıştık, sabırla işimizi en yeterli formda yapmaya devam ettik”

“KULÜBÜMÜZÜ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYAMADIK”

“Uzun bir müddettir bütün makamlara başvurarak tüm kulüplere tahsis edilen ve futbolun en temel gereksinimi olan tesis, stat ve öteki toplumsal alanların Fatih Karagümrük’e de sağlanmasını istedik. Her gün yeri aşikâr olmayan bir idman programı ile karşılaşmak kulübümüz ismine üzücü ve onur kırıcı durumdan diğer bir şey değildir. Geldiğimiz son noktada üzülerek belirtmek isteriz ki kulübümüzü bir çatı altında toplayamadık!”

“BÜYÜK MUVAFFAKİYETLER ELDE ETTİM”

“Hiç kimseden ya da hiçbir kurumdan, ayrıcalık, haksız takviye yahut rekabetin rastgele bir prensibine ters taleplerimiz olmadı, olmayacak da… Ben Süleyman Hurma olarak hayatımı adadığım işimle Türk futbolunda yer aldım, büyük muvaffakiyetler elde ettim. Türk futboluna çok oyuncular kazandırdım. Lakin bunları yaparken vazife aldığım kulüplerde imkanlarım vardı. Artık ise kendi kulübüme bu imkanları sağlayamamamın vermiş olduğu derin üzüntüyü yaşıyorum.”

“MAKAMIMI DEVRETMEK ZORUNDA KALACAĞIM”

“Bu onur kırıcı ve göçebe üzere daima dışlanmışlık hissi ile istek ettiğim muvaffakiyetleri kulübüme yaşatmak bir yana Fatih Karagümrük’ün devamlılığını da sağlamam imkansız hale gelmiştir. Bu nedenle makul bir müddet daha gayret göstererek sonuç almaya çalışacağım. Fakat bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma yahut bireye başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım” sözlerini kullandı.

Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir