Sanat

Gemlik Sinema Şenliği’nde ödül gecesi

2 Mins read

Gemlik Sinema Şenliği’nde ödül gecesi

BURSA Gemlik sinema şenliğinde, usta oyuncular Tamer Yiğit, Perihan Savaş, Şemsi İnkaya ve İnanç Kıraç’a “Sinemaya Emek Ödülleri” takdim edilirken, Erkan Can‘a “Eşref Kolçak Onur Ödülü” verildi. Şenlik çerçevesinde düzenlenen Kısa Sinema Yarışı’nın kazananları da açıklandı.

Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan öncülüğünde Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Sinema Şenliği’nin son gününde mükafatlar sahiplerini buldu. Merasimin sunuculuğunu Meltem Cumbul üstlendi. Ödül merasimi, sinema ve iş dünyasından davetlilerin katıldığı kırmızı halı geçişiyle başladı. Usta isimler Tamer Yiğit, Perihan Savaş, Şemsi İnkaya ve oyuncu İnanç Kıraç, “Sinemaya Emek Ödülleri”ni Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’ın elinden aldı.

Mehmet Uğur Sertaslan şenlikle ilgili konuşmasında “Eşref Kolçak anısına düzenlediğimiz şenlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çok pahalı sanatkarları ve konukları ağırladık. Bizleri yalnız bırakmadılar. Gemlik’te bir sinema şenliği niyetiyle yola çıktığımızda, bizi mahcup etmeyeceklerine inandığımız ve bu şenlikten sonra bizi tescilleyen Gemliklilere ise ayrıyeten teşekkür ederim. Bundan sonra üstüne ekleyerek devam etme niyetimiz var. Amacımız Türkiye’de ismi geçen tüm sinema şenliklerini geride bırakmak” dedi.

Tamer Yiğit “Bu gece sizlerle olmaktan, Gemlik’te olmaktan onur duyuyorum.” derken, Perihan Savaş ise “Bu mükafatlar, vermiş olduğumuz emeğin karşılığını bize hatırlatmış oluyor. Bu manada bu usul şenlikler epey, burada, inadına varız diyoruz.” dedi. Şemsi İnkaya hislerini “Sanatçılara gösterdiğiniz bu yakın ilgiye çok teşekkür ederim. Bugünden bir anı olarak verilen zeytin fidanlarına uygun bakın, birkaç sene sonra yakmasınlar. Sahip çıkın ve uygun besleyin o fidanları, yanmasınlar orman olarak.” diyerek açıkladı. İtimat Kıraç ise “İnsanın sevdiğinden karşılık bulması kadar hoş bir şey yok. Herkese teşekkür ederim.” dedi. Oyuncu Erkan Can‘a, şenliğin özel ödüllerinden “Eşref Kolçak Onur Ödülü” verildi. Erkan Can mükafatını, Mehmet Uğur Sertaslan’ın elinden aldı ve hislerini “Aldığım en kıymetli ödül. Eşref ağabeyimize layık olmaya çalışacağım çok teşekkür ederim.” diyerek tabir etti. Gecede, şenlik çerçevesinde düzenlenen Kısa Sinema Yarışı’nın birincilik, ikincilik, üçüncülük mükafatları ve Mansiyon Mükafatı de sahiplerini buldu. Kazananlara mükafatlar, heyet üyeleri tarafından takdim edildi.

Yarışmanın birincisi “Yüzler” sineması oldu. Direktör Zeynep Demirhan mükafatını, heyet lideri Halil Ergün’ün elinden aldı. Ergün “Yaşadığım yörenin çocuğu olarak burada bir kültürel sanatsal aktifliğin yaşanmasına vesile olan herkese teşekkür ederim. Ben de bir İznikliyim. Heyet üyesi olmak, hakemlik yapmak defterimde yoktur ancak geleceği ellerine teslim edeceğimiz gençler kelam konusu olunca her şey değişiyor. Gelecek kültürde, sanatta ve sinemada. Çok keyifli çalışmalardı hepsi. Hepsini kutluyorum.” Yarışın ikincisi Volkan Güney’in direktörlüğündeki “Larva” sineması oldu. Güney, mükafatını heyet üyesi Erkan Can’ın elinden aldı.

Yarışmanın üçüncüsü Baturay Tunçat direktörlüğündeki “Gün Işığı” sineması oldu. Sinemanın direktörü mükafatını, heyet üyesi Yüksel Aksu’dan aldı. Mansiyon Ödülü’nün sahibi ise Don Don Kurşunu sinemasıyla Zeynep Kaya oldu. Kaya, mükafatını heyet üyeleri Zeynep Dadak ve Ömer Son’un elinden aldı.

Ödül merasimi akabinde Ceren Gündoğdu ve orkestrası konseri gerçekleşti. Gündoğdu, müzikleriyle iştirakçilere unutulmaz anlar yaşattı.

İhlas Haber Ajansı / Süleyman Aydın – Kültür Sanat
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir