Sanat

Gence’de düzenlenen “Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Gecesi”nde Uğur Işılak sahne aldı

1 Mins read

Azerbaycan‘ın ikinci büyük kenti Gence’de düzenlenen “Türkiye- Azerbaycan Kardeşlik Gecesi”nde Uğur Işılak konser verdi.

Türkiye‘nin Gence Başkonsolosluğunun teşebbüsü ve Gence Valiliğinin dayanağıyla Haydar Aliyev Meydanı’nda düzenlenen programı Vali Niyazi Bayramov, Başkonsolos Zeki Öztürk ve çok sayıda Genceli izledi.

Şehitlerin anılması ve hürmet duruşuyla başlayan programın birinci kısmında Gence Devlet Filarmonisi sanatkarları sahne alarak “Mehter Marşı” ve “Nuri Paşa” marşlarını çaldı, Göygöl Devlet Müzik ve Dans Topluluğu ise dans şovları sundu.

Programın ikinci kısmında ise sanatçı Uğur Işılak sahne alarak sevilen yapıtlarını seslendirdi. Kelamları ve müziği Işılak’a ilişkin olan “Azerbaycan, Türkiye’dir” müziği ise seyircilerden alkış aldı.

Işılak, program öncesinde Gence Valisi Bayramov’a nezaket ziyaretinde bulundu, 2. Karabağ Savaşı’nda Ermenistan ordusunca füze saldırısına maruz kalan ve açık hava müzesi olarak düzenlenen bölgeyi ve kentin tarihi yerlerini ziyaret etti.

AA / Ruslan Rehimov – Kültür Sanat
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir