Özel Haber

Google Bilgi Paneli Nedir? Oluşturma Yolları Nelerdir?

2 Mins read

Bilindiği üzere Google, bilgiye en hızlı ulaşmanızı sağlayan bir adrestir. Herhangi bir kurum – kuruluş yada kişi ile ilgili yapılan aramalarda; ön plana çıkan adreslerden aldığı bilgilerle bilgi paneli oluşturmaktadır. Bu konuda örnek vermek gerekirse; herhangi bir siyasi figürü ya da bir şirketi hatta coğrafi bir yeri (örneğin bir şehir) arattığınızda karşınıza bilgi panelini çıkarmaktadır.

Google Bilgi Panelinde Hangi Bilgiler Yer Alır?

Genel olarak aratılan ve bilgi alınmak istenen kişi ya da kurumlar hakkında temel bilgiler yer alır. Örneğin bir kişiyi arattığınızda doğum yeri, doğum tarihi, mezuniyetleri ya da kısa özgeçmişi bulunurken; bir şehir aratmanız durumunda nüfusu, coğrafi özellikleri ve bazı değişken bilgileri ile karşılaşmanız mümkün olmaktadır. Aynı şekilde o şehir için önemli etkinlikler, konserler yada ajandasında olan özel günlerde listelenebilir.

Yine Google Bilgi Panelinde yakın bir tarih aralığında kullanıcıların o arama ile ilgili yaptığı benzer aramalarda yer alır. Örneğin bir siyasetçiyi aradığınızda, başka siyasetçiler, bir şarkıcıyı aradığınızda ise başka şarkıcıların önerileri ile karşılaşmanız mümkün olmaktadır.

Google Bilgi Paneli Nasıl Oluşturulur?

Google Bilgi Paneli oluşturmada, çoğunlukla kabul edilmiş güvenilir kaynaklar baz alınır. Çoğunlukla arattığımız bilgilerde kaynak adres olarak Wikipedia karşımıza çıkmaktadır. Yalnız Wikipedia’ya dışarıdan müdahale ve kontrol daha kolay olduğu için daha farklı bir adresten de yararlanmak mümkün olmaktadır.  Wikipedia’da kullanıcılar son derece rahat bir şekilde bilgileri değiştirir. Temelde Google’ın istediği bilgiye hızlı bir şekilde ulaşım seçeneği söz konusu olduğunda bu tarz bir müdahale hoş karşılanmamaktadır.

Biyografia Adresinden Oluşturabilirsiniz

Hiç şüphesiz Google Bilgi Paneli söz konusu olduğunda başvurabileceğiniz bir diğer kaynakta biyografia.com.tr adresi olarak karşımıza çıkar. Bu adresin güvenilirliğinin en temel nedeni ise sürekli olarak güncel olması ve kontrol edilmesidir.

Wikipedia’daki herkesin içerik girebildiği bir sistemin dışında biyografia adresinde bilgilerin doğruluğu ve güvenilirliği düzenli olarak kontrol edilmektedir. Bu sebeple sizlerde son derece hızlı bir şekilde biyografia adresinden destek alarak Google Bilgi Paneli konusunda gerekli desteği elde edebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Özel Haber

MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ. Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

1 Mins read
Ankara merkezli MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ., sektördeki yetenekli mühendis kadrosu ve yıllara dayanan tecrübesi ile kamu ihalelerinde ve özel…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir