Spor

Hakemliği bırakan Cüneyt Çakır hakkında Fırat Aydınus’tan olay kelamlar: Dünya Kupası’na gitmesine mani oldular

2 Mins read

2021/22 döneminin sona ermesinin akabinde faal hakemlik mesleğine nokta koyan Fırat Aydınus, TV 8.5 kanalında spor yorumculuğuna başladı. Aydınus bu programda gündem yaratacak tabirler kullandı.

“CÜNEYT ÇAKIR’IN KIRGINLIĞI VAR”

Aydınus, hakemlik mesleğini ani bir karar ile sonlandıran Cüneyt Çakır hakkında, “Geçen sene 8 Mart operasyonu ismi altında lanse edilen ve bu işte parmağı olanlara karşı bir kırgınlık vardı. Bu bireyler Cüneyt Çakır’ın Dünya Kupası’na gitmesine mani oldu. Bu açık. Bundan sonraki evrede yaklaşık birkaç gün evvel maç yönetti. Ondan evvel UEFA koşusu yaptı. TFF Merkez Hakem Konseyi belirli olduktan sonra seminere çıktı. 2 gün sonra da hakemliği bıraktı”

“JÜBİLE MAÇI YAPILMALI”

“Cüneyt Çakır’ın kendimi buna hazırlıyorum demesi bende soru işareti bıraktı. Hakemlere aşikâr mevzularda baskı yapıldı mı? Bu çok kıymetli. Alper Ulusoy’un VAR takımına geçmesindeki nedenler neler? Cüneyt Çakır’a ne söylendi? Bu türlü bir karar alınıyorsa, bizim değerimize bir jübile maçı yapılmalı. Cüneyt Çakır’ın 2023 Ağustos’una kadar mukavelesi vardı”

“KENDİSİNE TEŞEKKÜR ETMEMİZ GEREKİYOR”

“Bırakma isteği tercihiyle olabilir lakin baktığımda alt kademelerdeki hakemlerle ilgilenmesi çok hoş. Ben inanıyorum ki UEFA’da da eğitim verebilecek kapasiteye sahip bir isim. Türk halkı olarak kendisine teşekkür etmemiz gerekiyor”

“AVRUPA’DA DEVAM ETMESİ KELAM KONUSU DEĞİL”

“İnsan düşündüğü vakit soru işaretleri oluyor lakin bu soru işaretleri yanıtını bulur. Cüneyt Çakır UEFA yetkileriyle görüşmüştür ‘ben bırakıyorum’ diye. Türkiye’de bırakırsa Avrupa’da devam etmesi kelam konusu değil. Türkiye’de hakemler için yapılan operasyondan ötürü Katar yolu onun için kesildi. Türkiye’de bıraktığı için Avrupa’da devam etmesi imkansız”

“İLERLEYEN GÜNLERDE DAHA AYRINTILI ANLATACAĞIM”

“Cüneyt Çakır’ın aldığı karar kendisi için iyi olsun. Şayet aldırılma kelam konusu ise onu aldırana da güzel olsun. Cüneyt Çakır’ın nasıl kırgınlıkları var ise benim de var birtakım şahıslara. İlerleyen günlerde daha ayrıntılı anlatacağım” tabirlerini kullandı.

Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir