Sağlık

Hastanelere güvenlik sistemi ne vakit kurulacak 2022? Hangi hastanelerde güvenlik sistemi olacak? Tüm hastanelerde olacak mı?

1 Mins read

Tüm hastanelerin girişlerine güvenlik sistemi kurulacak. Vatandaşlar hangi hastanelerde güvenlik sistemi kurulacağını merak ediyor. Pekala, Hastanelere güvenlik sistemi ne vakit kurulacak 2022? Hangi hastanelerde güvenlik sistemi olacak? Tüm hastanelerde olacak mı? Hangi hastanelerde giriş çıkışlarda güvenlik olacak? İşte bilgiler…

HASTANELERE GÜVENLİK SİSTEMİ KURULACAK MI?

Konya’da tabip Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin yankıları devam ederken, Sıhhat Bakanlığı da tabip ve çalışanlara şiddet olaylarına karşı yeni bir adım attı. 24 hastanede daha Kapı Güvenlik Sistemi’nin kurulduğunu belirten Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yeni güvenlik uygulamasının süratle ülke geneline yayılacağını tabir etti.

Karakaya’nın vefatının yankıları sürerken Sıhhat Bakan Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından Sıhhat Bakanlığı’nın hastanelerde atacağı yeni güvenlik tedbirleri ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

HANGİ HASTANELERE GÜVENLİK SİSTEMİ KURULACAK, NE VAKİT?

Paylaşımında Bakan Koca, “Sağlık kurumlarımızın güvenliği için, giriş kapılarından başlayarak acilen yapılacak işlerimiz var. Kapı Güvenlik Sistemleri kurularak, 24 hastanemizde daha, yeni güvenlik uygulamasına geçildi. Sistem, süratle ülke geneline yayılacak” sözlerini kullandı.

Güvenlik sistemi vakitle Türkiye’deki tüm hastanelere kurulacak.

NE OLMUŞTU?

Konya Kent Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, bir hasta yakını tarafından başından vurularak öldürüldü. Resmi makamlar, hekimi silahla öldüren Hacı Mehmet Akçay’ın cinayet sonrası intihar ettiğini açıkladı. Saldırganın bir ay evvel kalp krizinden ömrünü yitiren annesi Kezban Akçay’ın vefatından Karakaya’yı sorumlu tuttuğu için olayı gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Akçay öbür bir hastanede güvenlik vazifelisi olarak çalışıyordu.

Olay, 14.30 sıralarında Karatay ilçesinde Konya Kent Hastanesi’nin kardiyoloji kısmında meydana geldi. Başından yaralanan hekim Ekrem Karakaya çabucak ameliyata alındı fakat meslektaşlarının eforlarına karşın kurtarılamadı.

Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir