Sanat

Hatay haberleri: Hatay’da 83 metre uzunluğundaki künefe dakikalar içerisinde tükendi

1 Mins read

Hatay‘ın anavatana katılışının 83’üncü yıldönümü ve 38’inci Hatay Şenliği kutlama aktiflikleri çerçevesinde 83 metre uzunluğundaki künefe vatandaşlara ikram edildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Antakya EXPO alanında program düzenlendi. Kutlama programında 83 metrelik künefe dakikalar içerisinde tükendi.

Künefe ustaları tarafından yapılan 83 metrelik künefe için 800 kg künefe, 600 kilogram peynir, 400 kilogram tereyağı, 400 kilogram şeker ve 50 kilogram Antep Fıstığı kullanıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş alanda sergilenen künefeye birinci şerbeti döktü.

BU GÜN BİZİM EN MEMNUN GÜNÜMÜZ

Bu gün en keyifli günlerinin olduğunu söz eden Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş; “Bu günden yarına hazırlık yapıyoruz. Yarın Hatay’ın anavatana katılışını yani Hatay’ın bayramını kutlamak için buradayız. Her yıl bir metre arttırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesin diye en son yıl toptan girdireceğiz Guinness Rekorlar Kitabı’na. Hatay’ın anavatana katılışının ve kurtuluşunun 83’üncü yıldönümünde 83 metre size peynirli ve Antep Fıstıklı künefe takdim edeceğiz.” dedi.

Kutlama aktifliğine katılan vatandaşlar künefe yemek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Etkinlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Kadrosu bir şov sundu.

(Recep Dağdelen – İHA)

İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir