Özel Haber

Hyundai IONIQ 6 yüzünü gösterdi

3 Mins read

Hyundai Motor Company, IONIQ markasına özel, büsbütün elektrikli IONIQ 6 modelinin fotoğraflarını yayınladı.

Markanın ikinci modeli olan IONIQ 6’nın çağdaş ve vakitsiz tasarımı dikkat çekiyor.

Hyundai’nin “Electrified Streamliner” olarak tanımladığı IONIQ 6, aerodinamik olarak şekillendirilirken ayrıyeten günümüzün elektrikli araba müşterilerinin kullandıkları bir araçtan daha fazla keyif alması ve duygusal bağ oluşturması için yenilikçi bir formda tasarlanmış. Hyundai’nin geçtiğimiz yıl tanıttığı Prophecy KONUT Concept modeli baz alınarak üretilen IONIQ 6, karakteristik olarak büsbütün pürüzsüz ve pak bir tasarım ideolojisiyle karşımıza çıkıyor. Hyundai tasarımcılarının Duygusal Verimlilik olarak tanımladığı bu dizayn ideolojisi, koza gibisi bir iç dizaynla ilişkilendiriliyor. Elektrikli mobilitenin yeni çağı için bir siluet oluştururken ayrıyeten Hyundai’nin güç verimliliği ve çevresel sorumluluğu da vurgulanmış oluyor.

IONIQ 6, güç verimliliği ve sürdürülebilir düşünülerek hazırlanmış, eşsiz bir tasarım lisanına sahip. Satranç taşları üzere eşsiz bir görünümle hazırlanan dizaynda Hyundai Look dizayn stratejisi uygulanmış. Hyundai, müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyerek herkese uyan klasik bir tasarım yerine farklı hayat şekillerini da göz önünde bulundurarak ayrıştırıcı çizimler elde etmiş. Ayrıyeten, estetik görünüşe ek olarak, 0.21cd sürtünme katsayısı ile aerodinamik olarak da KONUT mobilite periyodu için yeni bir tipoloji sunuyor.

IONIQ 6, alçak burun yapısını öndeki faal hava kanatları ve tekerlek boşluklarıyla destekliyor. İnce olarak karşımıza çıkan dijital aynalarla da devam ettirilen dizaynda elde edilen bu 0,21’lik bir ultra düşük sürtünme katsayısı, birebir vakitte markanın kendi içinde ürettiği modeller ortasında da en düşük paha manasına geliyor. IONIQ 6’nın kıskanılacak bu aerodinamik yeteneğine daha fazla katkı sağlamak ismine kanatçıklı eliptik tip bir spoyler kullanılmış. Hız teknelerindeki kuyruğu andıran yapısı ile art tamponun her iki yanındaki diklemesine pozisyonlandırılmış havalandırma kanalları adeta bir bütünlük oluşturarak yere basma kuvvetini artırıyor.

Bu aerodinami gövde üzerinde olduğu kadar aracın altında da devam ediyor. Alt kadro tam olarak kaplanarak daha optimize edilmiş deflektörlere ve azaltılmış tekerlek boşluğuna yer verilmiş. Bu sayede hava aracın altından ve üstünden en az sürtünme ile atılarak hem performansa hem de tüketime katkıda bulunuluyor.

IONIQ 6 ayrıyeten, marka kimliğini güçlendirmek için ön-arka farlarda, ön alt sensörlerde, havalandırma kanallarında ve orta konsol göstergeleri üzere çeşitli yerlerde 700’den fazla Parametrik Piksel kullanıyor. Art kanadın Parametrik Piksel Yüksek Monteli Stop Lambası (HMSL) ise frene basıldığında göz alıcı bir ışık şöleni sunuyor. IONIQ 6’nın benzersizliğini biraz daha fazla vurgulamak için de yeni tasarlanmış bir Hyundai ‘H’ amblemine yer veriliyor.

Hyundai Motor Kümesi’nin Elektrikli Küresel Modüler Platformu (E-GMP) ile hazırlanan IONIQ 6, yolcuların daha rahat seyahat etmeleri için optimize edilmiş diz aralığı ve ferahlık için çeşitli genişletmelere imkan sağlıyor. Platform büsbütün düz bir yere de müsaade vererek daha fazla oturma alanı sunmuş oluyor. Kullanıcı odaklı iç yer, dikkat dağınıklığını azaltmak ve inançlı bir sürüş sunmak için merkezi olarak yerleştirilmiş bir denetim ünitesi ile donatılmış. Bu modüler ekran, 12 inçlik tam dokunmatik bilgi-eğlence ekranıyla da birleşerek kokpiti büsbütün sarmış oluyor. Çift renkli ortam aydınlatması da IONIQ 6’nın iç yerinin ambiyansını tepeye çıkarıyor. Kullanıcıların kendilerini rahat hissetmeleri için özel olarak geliştirilmiş 64 renk temasına da yer veren Hyundai, direksiyon simidindeki 4 noktalı etkileşimli piksel ışıklarla da şoför ve araç ortasında kolay bağlantı sağlamaya yardımcı oluyor.

IONIQ 6’nın etik benzersizlik temasına uygun olarak üretilmesi, aslında günümüzün etraf dostu toplumsal sorumluluk projelerine de katkı sağlıyor. Ömrünü tamamlamış lastiklerden plastik kaplamalara kadar birden fazla bio gereçler kullanan mühendisler, böylelikle gövde ve boya üzerinde olduğu kadar iç yerde da deri koltuklar, gösterge paneli, kapılar ve kol dayama üzere yerlerde sürdürülebilirlik için geri dönüştürülmüş plastikler kullanılarak etrafa karşı gerekli itinası göstermiş.

IONIQ 6’nın teknik bilgileri ve teknolojisiyle ilgili ayrıntılar Temmuz ayında yapılacak dünya lansmanında açıklanacak.

>

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ. Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

1 Mins read
Ankara merkezli MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ., sektördeki yetenekli mühendis kadrosu ve yıllara dayanan tecrübesi ile kamu ihalelerinde ve özel…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir