Özel Haber

İnsanları Konuşarak Hipnoz Etmek Mümkün Mü?

3 Mins read

Seyircilerini etkileyen toplum önünde söz söyleme ustaları, bir solukta romanı yazılanları bitirme arzusu duyduğunuz roman yazarları, duygularınıza derinden hitap eden dizi replikleri ve ilk görüşte âşık olduğunuz kelimelere dans ettiren konuşmacıların hepsi kelimelere büyü gücünü kazandıran sırrın Hipnotik Dil Kalıpları olduğunu fark etmemiş olabilirler.

Hipnotik Konuşmaların algoritmasını merak ederek biz de Mucize Bilinçaltını Yönet ve Söz Söyle Sanatı Kitaplarının Yazarı Hipnotik Dil Kalıplarının Eğitimcisi ve uygulayıcı danışmanı Adil Maviş’e sizin için sorarak cevaplarını araştırdık. @adilmavis

 

Hipnotik Dil Kalıpları Nedir?

Kelime ve sözlerin diziliş ve söyleniş biçimlerinden değişiklikler yaparak, kişinin bilincine takılmadan doğrudan bilinçaltı kabule giden varsayımların yerinde kullanarak karşınızdaki kişide beklentinize uygun harekete geçme arzusu uyandıran bir dizi dil kalıplarıdır.

Bu kalıpların ses, vurgu, tonlama, jest ve mimiklerle birlikte yerinde kullanılması kişinin bilinçaltında yeni davranış kalıpları potansiyelini harekete geçirmekte ve bir tür büyü etkisi yaratmaktadır Adil Maviş Hipnotik Dil Kalıplarının günlük ilişkilerimizde ve profesyonel iletişim hayatımızda kolayca kullanabileceğimizi söyledi.

Hipnotik Dil Kalıplarının Hikayesi Nedir?

1975’de NLP (Neouro Linguistig Programing) kuramının kurucusu insanların konuşmalarında telkin ve yönlendirme gücünü keşfederek o dönemin en ünlü hipnoterapisti Dr Milton Ericson’un seanslarını izlemeye başladı. Bu süreçte dil’e hipnoz gücünü nasıl kazandırdığını keşfettiler. Dr Milton Ericson’un hastaları kendisine verilen yönergeleri uygulama konusunda istekli hale geliyor kronik rahatsızlıklarda dahil olmak üzere pek çok psikolojik ve psikişik rahatsızlıklar herhangi bir ilaç kullanmadıkları halde hızla iyileşiyordu.

Bu dil kalıplarını Adil Maviş nasıl öğrendi ve öğretmeye başladı?

39 yıldır Hipnoz konusunda araştırma yapıyor ve bu alanda hizmet verenlere mesleki danışmanlık ve eğitimler veriyorum. Milton Ericson’un kullandığı 54 dil kalıbını Türk Dili ve Kültürüne uygun hale getirecek şekilde güncelledim. Bu kalıpları ezberlemek bu sonucu yaratmaz kullandığımız dilin özelliğine ve akışına uygun yerinde kullanarak konuşmak uzun pratikler yaparak geliştirdim ve HDK Hipnotik Dil Kalıpları olarak patentini aldım.

HDK Hipnotik Dil Kalıpları Nasıl Öğrenilebilir?

Hipnotik Dil Kalıplarını anlamak ve onu uygulamak için 12 saatlik bir eğitim programımız var. Bu programda öncelikle dil kalıplarının diksiyon, hitabet, güzel konuşma veya insanları manipüle ederek ikna etmeye dayalı bir çalışma olmadığını doğaçlama olarak gerçekleşen pratiklerle iki tarafın iletişimde birbirine karşı geliştirdiği direnci nasıl bıraktıklarını öğretiyoruz. Sonra kendi pratiklerini yapmak için uygulamalar yapıyoruz.

Hipnotik Dil Kalıplarını En Çok Kimler Öğrenmek İstiyor?

Başta işi iletişim olan ve psikoloji, terapi, kişisel gelişim, danışmanlık, eğitim, sunum, reklam, yazarlık gibi meslekleri icra edenler ve aile içi ilişkilerini ve ikili ilişkilerini daha iyi hale getirmek isteyenler HDK Hipnotik Dil Kalıplarını öğrenmek istiyorlar.

“Akışını ustaca yönlendirilebildiğimizi ve pratik yaparak bu konuda herkesin kendini geliştirebileceğini gördüm.” Başlarda buna Milton Modeli olarak adlandırdıkları bu keşif daha sonra Hipnotik Dil Kalıpları olarak günümüze kadar geliştirilmiş ve yaklaşık 17 yıllık bir çalışmayla kendi dil ve kültürümüze uyarlanarak Adil Maviş HDK Hipnotik Dil Kalıpları olarak patenti alınarak eğitimler verilmeye başlanmıştır.

Adil Maviş Kimdir?

Psikoloji, Yabancı Dil Öğretmenliği, Sosyal Hizmetler, Çocuk Gelişimi alanında lisans eğitimlerini tamamladı. Türkiye’nin ilk Kişisel Gelişim Okulu DKD’ nın kurdu.

Türkiye’nin ilk 500 şirketine giren 11 şirkete insan Kaynakları ve Eğitim birimlerine danışmanlık ve eğitimler verdi. Adil Maviş Akademik Danışmanlık şirketinin kurucusu 16 kitabın yazarıdır. İstanbul’da ikamet etmektedir. 57 yaşında evli ve iki çocuk babasıdır. Kişisel Gelişim Alanında özellikle Hipnotik İletişim ve Bilinçaltı Değişim ve Dönüşüm çalışmalarını online eğitim ve kamp çalışmaları ile yurt içinde ve yurt dışında hizmet vermeye devam etmektedir.

https://adilmavis.com/hipnotik-dil-kaliplari/

Benzer İçerikler
Özel Haber

İç Mimar Burak Kırkbudak: Mekânların Büyülü Dönüşüm Ustası

2 Mins read
Mekânlar, yaşamlarımızın önemli bir parçasıdır. İçinde bulunduğumuz ortamın tasarımı, atmosferi ve düzeni, ruh halimizi etkiler. İşte bu noktada karşımıza, iç mimarlar çıkıyor…
Özel Haber

Şıklığınızı Genç ve Modern Bir Tarzla İfade Edin: Shemay Genç Tesettür Abiyeleri

1 Mins read
Moda dünyası her geçen gün daha da renkleniyor, ve genç tesettürlü kadınlar için tarz seçenekleri de artıyor. İster mezuniyet töreninde parlayın, ister…
Özel Haber

Şıklık ve Zarafetin İkilisi: Tesettür İkili Takımlar

1 Mins read
Tesettür giyimde şıklık ve zarafet arayışındaysanız, www.dressra.com.tr’nin özel koleksiyonundaki Tesettür İkili Takım tam size göre! Her zevke hitap eden çeşitli tasarımlarla, şıklığı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir