Özel Haber

İyi Güvenlik Kamerasını Nasıl Anlarsınız?

2 Mins read

Dış ortam kameralarında genellikle, koruyucu tabaka ön plana çıkar. Bu tabaka her ne kadar kameralara heybetli bir görüntü veriyor olsa da asıl önemli olan görüntü kalitesi, lens ömrü ve kayıt süresidir. Bu tarz değişkenler bir araya geldiğinde kaliteli bir kamera arayışınızı Dahua güvenlik kamerası ile sonlandırmanız mümkün olacaktır. Dahua güvenlik kamerası ihtiyacınız olan pek çok değişkeni üzerinde barındıran kamera seçeneği olarak dikkatleri üzerinde toplar.

Kısaca diğer güvenlik kamerası özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse şunları söyleyebiliriz:

İlk Kural: Görüntü Kalitesi

Eğer netlik yoksa, ortada bir kayıt yoktur! Buna özellikle dikkat etmeniz hırsızlık ya da istenmeyen durumlarda elinizde veri olmasını istiyorsanız net çekim yapan bir kameradan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Eskiden sadece megapiksel özellikleri ile bakılıyor olsa da günümüzde 4K hatta 8K ya kadar kayıt yapan kameraların olduğu da unutulmamalıdır. Bu sebeple size uygun alanınızın büyüklüğüne göre bir güvenlik kamerasından yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Gün İçerisinde ve Gece Kayıt Yapması

Özellikle çok karalık ortamlarda kızılötesi kayıt yapma ayrıcalığı sunan bir kameradan da destek alabilirsiniz. Üzerinde bulunan LED ışıkları sayesinde herhangi bir hareketlilik algıladığında ışıklarını yakan bu kameralarda tercih edilebilir. Tabii ki tüm bu seçenekler sizin isteklerinize ve kullanım alanınıza göre belirlenir. Bu gibi değişkenleri bir arada değerlendirmek yerine genel anlamda özelliklerine göz atmanız da tavsiye edilir.

Dış mekân kameraları söz konusu olduğunda Dahua kamera seçenekleri pek çok değişkeni bir arada incelediğiniz bir seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplar.

Örneğin görüntü kirliliğinin azalması, parlamaların engellenmesi, matlık sorununun ortadan kaldırılması, hareketlilik nedeni ile görüntünün değişmesi, iklim koşulları nedeniyle yaşanan odaklanma problemleri söz konusu olduğunda uzman bir adresten destek almak gerekebilir.

Hiç şüphesiz satın aldığınız kamera markasının profesyonel bir şekilde hizmet sunuyor olması da başlıca özelliği olarak ön plana çıkar.

Her Dakika Cebinizde Kayıt İmkânı

Bir diğer konu başlığı ise IP kameralardır. Her dakika her ortamda kayıtları izleme imkânınız olmasa da ip kayıt seçeneğinden yararlanarak hızlı bir şekilde cep telefonunuzdan kayıtlarınızı izlemeniz de mümkün olacaktır.

Benzer İçerikler
Özel Haber

İç Mimar Burak Kırkbudak: Mekânların Büyülü Dönüşüm Ustası

2 Mins read
Mekânlar, yaşamlarımızın önemli bir parçasıdır. İçinde bulunduğumuz ortamın tasarımı, atmosferi ve düzeni, ruh halimizi etkiler. İşte bu noktada karşımıza, iç mimarlar çıkıyor…
Özel Haber

Şıklığınızı Genç ve Modern Bir Tarzla İfade Edin: Shemay Genç Tesettür Abiyeleri

1 Mins read
Moda dünyası her geçen gün daha da renkleniyor, ve genç tesettürlü kadınlar için tarz seçenekleri de artıyor. İster mezuniyet töreninde parlayın, ister…
Özel Haber

Şıklık ve Zarafetin İkilisi: Tesettür İkili Takımlar

1 Mins read
Tesettür giyimde şıklık ve zarafet arayışındaysanız, www.dressra.com.tr’nin özel koleksiyonundaki Tesettür İkili Takım tam size göre! Her zevke hitap eden çeşitli tasarımlarla, şıklığı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir