Özel Haber

KANSER TEDAVİSİ GÖREN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ BİR UMUT

2 Mins read

Umut Yolu Derneği, kanserle mücadelede yeni bir dönemi başlatma hedefi doğrultusunda önemli bir adım attı. Dernek, 27 Ekim 2023 tarihinde Antalya Medical Park Hastanesi’ni ziyaret ederek bu önemli yolculuğun bir diğer durağına ulaştı. Ziyaretleri sırasında, Antalya Medical Park Hastanesi’nin UHM Azerbaycan Bölge Sorumlusu Elnara Karimova ile bir araya geldiler.

 

 

 

Elnara Hanım, hastanenin dünya genelinden gelen hastalarla sağlam bir iletişim kurmak ve hizmet kalitesini artırmak için özel departmanlarla donatıldığını açıkladı. Ayrıca, uluslararası hastalara anında hizmet sunan tercümanların her zaman hazır olduğunu ve hastaların kendilerini evlerinde hissetmeleri için ellerinden gelenin yapıldığını vurguladı. Ziyaretleri sırasında, Hematoloji, Onkoloji ve Nakil bölümlerini ziyaret ederek, bu alanlarda uzmanlaşmış doktorlarla bir araya geldiler. Doktorlar, hastaların tedavi süreçleri hakkında değerli bilgiler vererek, umut dolu bir geleceğe doğru atılan adımları paylaştılar.

Ziyaretin bir diğer önemli noktası, Kök Hücre Nakil Ünitesi Koordinatörü Zeynep Dinçer Türker ve UHM Departmanı Müdürü Galina Yuva ile yapılan görüşmeydi. Onlar, hastanenin yabancı hasta departmanının misyonunu ve hedeflerini ayrıntılı bir şekilde açıkladılar. Medical Park Hastanesi’nin kalitesi ve uzman doktorları ile sunulan yüksek standartlı tedavi yöntemleri, dünyanın birçok ülkesinden hastayı kabul etmenin yanı sıra birçok ülkenin hastalara yardım eden fonlarından da destek görüyor.

Toplantının en etkileyici anlarından biri, Pediatrik Kök Hücre Nakli alanındaki uzman doktorlar Prof. Dr. Vedat Uygun ve Prof. Dr. Gülsün Tezcan Karasu ile gerçekleşti. Onlar, hastalara umut veren tedaviler ve yeni tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler sundular. Gülsün Hanım ve Zeynep Hanım’a dernek adına teşekkür plaketleri takdim edildi.

Dernek Başkanı Aynur Çelikdöven, 23 yıldır Almanya ve Türkiye’de yaşayan hastalar ve ailelerine verilen desteklerden bahsetti. Hastanenin çalışma sistemiyle derneğin deneyimlerini birleştirerek, Almanya ve Türkiye arasında köprüler kurma hedeflendiği vurgulandı. Aynı zamanda, Almanya ve Türkiye’deki tedavi yöntemlerinin farklılıklarına dikkat çekilerek, gönüllülüğün derneğin temel ilkesi olduğu ve küçük yardımların bile büyük katkılar sağlayabileceği vurgulandı.

Toplantı sonrasında, Hematoloji bölümündeki minik hastalar odalarında ziyaret edilerek, onlara sevgi ve umut temsil eden hediyeler takdim edildi. Ardından, UHM ekibinin nazik davetiyle güzel bir yemek organizasyonunda buluşuldu. UHM ekibi, misafirperverliklerini en güzel şekilde göstererek, gelecekteki işbirliği için umut verici bir başlangıç yaptı.

ANTALYA (UHA) – ALİ KAYA

Benzer İçerikler
Özel Haber

MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ. Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

1 Mins read
Ankara merkezli MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ., sektördeki yetenekli mühendis kadrosu ve yıllara dayanan tecrübesi ile kamu ihalelerinde ve özel…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir