Özel Haber

Letgo Pilot Garage’ın yüzde 25 payını aldı

3 Mins read

İkinci el otomobil alım satımında sunduğu yenilikçi iş modeliyle Türkiye‘de büyümesini sürdüren otoplus, ikinci el araç bölümü açısından kıymetli bir yatırım gerçekleştirdi.

Bu doğrultuda otoplus, Türkiye‘nin 72 kentinde 300 noktada oto ekspertiz hizmeti veren Pilot Garage’ın yüzde 25 payını satın alarak şirkete ortak oldu.

Anlaşmayı duyurmak gayesiyle İstanbul’da gerçekleştirilen imza merasiminde konuşma yapan letgo CEO’su Johan Nel şunları söyledi: “Bu yatırım, Türkiye‘de ikinci el dalında başkan bir şirket yaratma stratejimizde kıymetli bir adımı temsil ediyor. Bundan bir buçuk yıl evvel Pilot Garage ile Türkiye genelinde başlattığımız iş birliğini somut bir yatırıma dönüştürmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Bu birliktelikten aldığımız güçle, dijitalden fiziksele uçtan uca bir müşteri tecrübesi yaratarak ikinci el otomobil alışverişinin tüm süreçlerini sahiplenen sağlam tahlil ortağı olmayı hedefliyoruz. Pazarda yaşanan zorlukları görüyor ve kesimin gelişmesine yardımcı olacak tahliller bulmaya devam ediyoruz. Türkiye’de 300 noktada oto ekspertiz alanında TSE standartlarında hizmet veren Pilot Garage ile güç birliği yaparak bu maksadımızı çok daha kısa müddette gerçekleştirebilecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye ikinci el araç kesimi son derece hareketli, dinamik ve büyük bir pazar. Türkiye’nin potansiyeline inanıyor ve bu pazara yatırım yapmayı sürdürüyoruz.”

Pilot Garage Kurucu CEO’su Cihan Emre ise bu iştirakin ikinci el araç dalına itimat kazandıracağını ve yenilikçi bir bakış açısı getireceğini tabir etti. Şeffaf ve profesyonel hizmet unsuruyla ilerleyen bu iki markanın buluşmasının bölümde büyük bir heyecan yaratacağını lisana getiren Cihan Emre, “Pilot Garage olarak kurulduğumuz 2011 yılından bu yana 10 milyondan fazla aracın ekspertiz sürecini yaparak çok geniş bir portföye sahip olduk. Türkiye’de ikinci el alışverişte en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan letgo’nun ikinci el araçtaki kurumsal iş modeli olan otoplus ile böylesi güçlü bir iştirake imza atmamız önümüzdeki periyotta kesime daha birçok yenilik kazandıracak olmamızın başlama vuruşudur” dedi.

letgo Otomobil Operasyonlarından Sorumlu Genel Mu¨du¨r Tuluy Noyan, letgo CMO’su Selin Su¨zer, letgo CEO’su Johan Nel ve Pilot Garage Kurucu CEO’su Cihan Emre

İş birliği yatırıma dönüştü

Pilot Garage ile bir buçuk yıl evvel iş birliği yaparak hizmet ağını 26 kentte 63 noktaya çıkaran otoplus, bu iştirak ile ikinci el araç kesiminin kurumsallaşması tarafında kıymetli bir adım attı. İş birliklerini derinleştirerek yatırıma dönüştüren otoplus ve Pilot Garage, dijital ve fizikseldeki tecrübelerini entegre ederek müşterilerine süratli, kolay ve inançlı bir biçimde araç alım-satım ve ekspertiz imkanı sunmayı hedefliyor. Bu sayede ekspertiz, alım ve satım süreçleri daha kurumsal ve yaygın bir halde gerçekleştirilebilecek. Önümüzdeki devirde yenilikçi projeler hayata geçirmeyi planlayan otoplus ve Pilot Garage, dalın rekabet gücünü artırarak sürdürülebilir büyümesine katkı sunmayı planlıyor.

Aralık 2020’de kurulan otoplus, letgo’nun ikinci el araçtaki kurumsal iş modeli olarak faaliyetlerini sürdürüyor. İkinci el otomobil alışverişini dijitalden fiziksele daha inançlı, kolay ve kurumsal hale getirmeyi amaçlayan marka, letgo’nun dijitaldeki deneyimini fiziksele entegre ederek, müşteri tecrübesinin tamamını sahipleniyor.

2011 yılında kurulan ve Türkiye’de 300 noktada oto ekspertiz hizmeti sunan Pilot Garage ise, her geçen gün genişleyen bayi ağıyla günde ortalama 3 bin, ayda 90 bin aracın ekspertiz sürecini gerçekleştiriyor. İkinci el araç piyasasında gerçekleştirilen süreçlerin büyük bir kısmını elinde tutan, yenilikçi ve dinamik bir iş anlayışı yürüten Pilot Garage, geniş araç portföyü ile TSE standartlarında kurumsal ekspertiz hizmeti veriyor.

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ. Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

1 Mins read
Ankara merkezli MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ., sektördeki yetenekli mühendis kadrosu ve yıllara dayanan tecrübesi ile kamu ihalelerinde ve özel…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir