Spor

Lider Ali Koç ve idareye kırgınım diyen Ozan Tufan perde gerisindeki gerçekleri anlattı

4 Mins read

Fenerbahçe‘den ayrılıp Hull City ile muahede sağlayan Ozan Tufan, Demirören Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Ulusal oyuncu Fenerbahçe ile olan ayrılık sürecinden bahsetti.

“FENERBAHÇE’DE KALMA İSTEĞİM VARDI”

Fenerbahçe’de takım dışı bırakıldığı periyot hakkında da konuşan Ozan Tufan, “Biz takım dışı kaldıktan sonra bizimle hiçbir halde bağlantıya geçilmedi. Menajerlerimizle de bizimle de bağlantı kurulmadı. Söylediklerim de 6-7 ayı buluyor. O devirden bu periyoda kadar hiçbir formda, veda ederken bile bağlantımız olmadı. Üzücü bir durum. Fenerbahçe’de kalma isteğim vardı lakin Fenerbahçe bunu istemediği için benim kendime bir yol çizmem gerekiyordu. Ben de bu yolu seçtim. Mesut ağabey kalmayı seçti. Kendisini çok seviyorum, hürmetimiz sonsuz. O da kalmak istedi. Beklediğinde sorunları olacak. Ekibe dönecek mi, dönmeyecek mi? Çok karışık. Ben de tıpkı formda kalsaydım, affedeceklerini, ekibe dönmemi sağlayacaklarını düşünmüyordum. O sebepten ötürü bu türlü bir karar verdim” sözlerini kullandı.

“BAŞKAN ALİ KOÇ VE İDAREYE KIRGINIM”

Fenerbahçe’den ayrıldığı periyot için lider Ali Koç ve idaresine kırgın olduğu lisana getiren 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Tabii kırgınlığım var. Taraftara benim hiçbir halde kırgınlığım, küskünlüğüm olamaz. Ben hepsini çok seviyorum. Beni yeri geldi yuhalayıp, ıslıkladılar. Benden bekledikleri performansı göremedikleri için. Vakit zaman gördüklerinde de en zirveye koydular. Ben bana bu ilgiyi gösterdikleri için taraftarlara teşekkür ediyorum. Ben vakit zaman onları mutsuz ettiğimde de kendi adıma maçlardan sonra çok üzülüyordum. Haklarını helal etsinler. Tahminen ilerde yolumuz kesişir, bilmiyorum. Benim için onların yeri çok farklı. Lakin lider ve idare bazında olaya bakarsak bu hususta benim çok farklı kanılarım var. Hak edilmemiş bir durumun içerisindeyim. Hiçbir sebep, münasebet sunulmadan, ne olduğunu bilmediğim bir halde takım dışı kaldım. Beni üzen taraf bu. Keşke bir münasebet belirtselerdi. Ancak basında okuduğumuz şeylere nazaran bir husus var. Lakin o hususların hiçbirinin doğruluk hissesi yok. Ozan şunu, bunu yaptı üzere cümleleri var. Lakin hiçbir doğruluk hissesi yok. Beşerler ve Fenerbahçe taraftarı bunu bilsin, benim için kâfi. Ben hiçbir formda sorunum olmadığını söyleyebilirim” diye konuştu.

“HER SOYUNMA ODASINDA OLABİLECEK BİR TARTIŞMAYDI”

Ozan Tufan Mesut Özil ile birlikte takım dışı kalması konusunda, “Her soyunma odasında olabilecek bir tartışmaydı. Çok büyütüldü ve olay çabucak lidere aktarılmış” diyerek bu mevzuda kelamlarını şöyle sürdürdü: “Kulübümüzün tasarrufu. O periyot bonservisli oyuncu olduğum için, yüksek talepler oldu. Ben her vakit Fenerbahçe’de kalmak istediğimi, hak etmediğim bir yerde olduğum için bu takım dışı olayında bana bir baht daha verilmesini kendi tarafımdan söyledim. Fakat hiçbir biçimde bağlantı kurulmadı. Birçok kulüple ismim anılıyordu, hepsinin de doğruluk hissesi var. Ancak benim tercihim yurt dışından yana oldu” dedi.

OZAN MAÇ SEÇİYOR ÜZERE CÜMLELER BENİ ÇOK RAHATSIZ ETTİ”

Mental manada daha rahat olacağı için yurt dışını tercih ettiğini kelamlarına ekleyen Ozan Tufan, “Türkiye’de biraz yoruldum, baş olarak çok yoruldum. 1 maç yeterli oynayıp, 1 maç makûs oynayıp, Ozan maç seçiyor, makus üzere cümleler beni çok rahatsız etti. Dediğiniz üzere Türk oyuncuda daima bir kurban aranır ya, o kurbanlardan birisi, en doruktaki isim yıllarca daima ben oldum. Beni üzen taraflardan birisi oydu” diye konuştu.

MİLLİ EKİP ÖTEKİ BİR SEVİYE”

Milli ekibin daha âlâ yerlere geleceğini düşündüğünü belirten Ozan Tufan, “Milli grupta her 4-5 yılda bir nesil değişikliği oluyor. Tekrar bir değişime gidildi. Genç kardeşlerimizin hepsi istekli, kulüplerinde âlâ oynuyorlar. Lakin şunu bilmeleri gerekiyor ki ulusal grup düzeyi öbür bir düzey, öbür bir platform. Artık oynadığımız ligde rakiplerimiz kolay fakat daha üst düzeylere geldikleri vakit biraz daha zorlanacaklardır. Bizim de vaktinde zorlandığımız üzere. Ben hepsinin bu hisleri, deneyimleri tatmalarını isterim. Sahiden tanım edilecek hisler değil. Yaşayıp, oynayıp, görebilecekleri hisler. Ben inanıyorum, daha düzgün yerlere geleceğiz. Birlik olursak, daha güzel muvaffakiyetler elde edeceğimizi düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“TRANSFERDEN EVVEL SHOTA HOCA İLE GÖRÜŞTÜM, İKİMİZ DE TIPKI FİKİRDEYİZ”

Hull City ile mukavele imzalamadan evvel kadronun sahibi Acun Ilıcalı ve teknik yönetici Shota Arvaladze ile görüştüğünü söyleyen Ozan Tufan, “Şota hoca ile de görüştüm. O da beni çok istediğini belirtti. Ben de ona fikirlerimi aktardım. O benden beklentilerini söyledi. İkimiz de tıpkı fikirde olduğumuz için çok memnunum. Kendisini arkadaş canlısı, uygun birisi. Beni yemeğe götürdü. Hull City’deki sistemle ilgili birkaç şey anlattı. Ortak yolu bulduk, yola çıktık. İnşallah sonu hoş olur diye düşünüyorum. Kadroda Seri, Traore üzere isimler var. Seri, daha evvel Fulham’da oynadı. Oranın deneyimini biliyor. Benim de bir Watford dönemim vardı. Vakit zaman oynadığım, oynamadığım maçlar oldu. 6 ay da olsa oranın deneyimini, hissini tattık. Onun ben de biraz deneyimi var. Öteki oyuncular zati oraya hakim. Daima birlikte bir ortaya geldiğimizde hoş şeyler ortaya çıkacağını düşünüyorum” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Spor
Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir