Özel Haber

Maserati MC20 GT2 gün sayıyor

1 Mins read

Maserati‘nin yeni jenerasyon harika spor arabası MC20, artık de GT2 versiyonuyla 2023 yılındaki Fanatec GT2 Avrupa Serisi Şampiyonası’nda yer almaya hazırlanıyor.

MC20 GT2, yol versiyonunun en düzgün özellikleri temel alınarak, geliştirilmiş. Bunlar ortasında Maserati Twin Combustion (MTC) teknolojisine sahip yenilikçi Nettuno motor, yarı sanal direksiyon eksenine sahip çift salıncaklı süspansiyon ve karbon fiber monokok yer alıyor.

Maserati’nin GT müsabakalarında piste dönüşü, markanın yeni periyodu ile 2004’ten 2010’a kadar FIA GT Şampiyonalarında sıklıkla galip gelen MC12’nin elde ettiği zaferler ortasındaki ilişkiyi temsil ediyor.

MC12 tarafından Spa’da 2005, 2006 ve 2008’de kazanılan 24 Saat Yarışları’nın anısına MC12 ve MC20 ortasındaki ilişkiyi vurgulamak için Maserati, yeni Maserati Corse çağını tekrar güçlü bir seriyle başlatıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Maserati CEO’su Davide Grasso; “Hem yolda hem de pistte tutkumuzla hareket ediyoruz. Motor sporlarında dünya çapında kusursuz bir geçmişe sahibiz ve inanılmaz MC20 ile yarışmaktan son derece gurur duyuyoruz. Yarış her vakit Maserati’nin doğal ömür alanı oldu ve artık hem Fanatec GT2 Avrupa Serisi Şampiyonası’nda hem de Formula E Şampiyonası’nda bu marka geleceği inşa etmek için köklerinden yeni bir başlangıç yapıyor.” dedi.

Stellantis Motorsport Kıdemli Lider Yardımcısı Jean-Marc Finot ise yeni modelle ilgili olarak; “Maserati Corse, MC20 GT2 ve Formula E fabrika programı ile yol araçlarımız ortasındaki ilişkiyi getiriyor. Bu yeni adım, Maserati’nin Motorsport’taki mirasını ve meşruiyetini tamamlıyor. MC20 olağanüstü bir yol arabasıdır. Tutkulu müşterilerimizin onunla yarışmaktan keyif alacağı için memnunuz.” Tabirlerini kullandı.

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

Global Hotel: Kalite ve Estetikte Otel Çözümleri

1 Mins read
Seyahat endüstrisinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan konaklama, günümüzde sadece bir gece konaklamaktan çok daha fazlasını ifade ediyor. Konukların konforu, huzuru ve unutulmaz…
Özel Haber

Drone Tehditlere Karşı Güvende Kalın: Drone Detection Hizmetimiz

1 Mins read
Günümüzde, drone ile yapılan gözetim ve askeri amaç için drone’ların kullanımı giderek artıyor. Ancak, bu artış potansiyel güvenlik tehditlerini de beraberinde getiriyor….
Özel Haber

Kafa Lambası: Aydınlatmanın Pratik ve Taşınabilir Çözümü

1 Mins read
Gelişen teknolojiyle birlikte, günlük yaşantımızda kullandığımız birçok eşya modernleşmekte ve işlevselliği artırmaktadır. Bu gelişmelerden biri de kafa lambalarıdır. Kafa lambaları, özellikle outdoor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir