Özel Haber

Maserati’den yeni spider: MC20 Cielo

3 Mins read

Maserati, tıpkı MC20 üzere İtalya’da tasarlanıp üretilen ve safkan bir İtalyan spor araba olan “MC20 Cielo”‘yu dünya yollarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Sonsuz bir gökyüzü hissi sunan “MC20 Cielo”, şık dizaynını markanın sportif ruhuyla birleştiriyor. MC20 Cielo, 630 HP gücündeki Maserati üretimi V6 “Nettuno” motoru ile sınıfının en yeterli güç /ağırlık istikrarı, 325 km/s’nin üzerindeki azamî suratı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri topluyor. MC20 Cielo, 3,0 saniyede 0-100 km/s ve 9,2 saniyede 0-200 km/s hızlanmalarını tamamlarken, 320 km/s’nin üzerinde azamî sürate ulaşabiliyor. MC20’den 65 kg daha ağır olan MC20 Cielo, sınıfının en yeterli ağırlık-güç oranının yanı sıra, karbon fiber şasisi ile harika bir yol tutuş kombinasyonu sağlıyor.

Sonsuz gökyüzü hissi ve vakitsiz tasarım

İsmi; “Maserati” ve “gökyüzü” manasına gelen “Cielo” sözleri ile birlikte MC20’nin 2020 yılında lanse edilmesinden dolayı 20 sayısından oluşan MC20 Cielo, ileri düzeyde konfor, lüks ve günlük kullanım esnekliği sunarken, markanın yarış DNA’sını da taşıyor. MC20 Cielo, bir coupé’nin tüm ayrıcalıklarını sunarken, açık havada sürüş keyfine adanmış bir model olduğu gerçeğini de vurguluyor. V6 Nettuno motorla donatılan Cielo, yenilikçi ve 12 saniyelik müddette açılabilen ve bagaj kapasitesini etkilemeyen Polimer Dağıtılmış Sıvı Kristal (PDLC) kullanılarak hayata geçirilen cam tavanıyla şık olduğu kadar sportiflik ve lüksün harika bir karışımını da kullanıcısıyla buluşturuyor. MC20 Cielo, gürültü ve titreşimleri en aza indirerek günlük kullanılabilirliği sağlamak ismine da kusursuz bir akustik konfor sunuyor.

MC20 Cielo, şık bir o kadar da sportif, birebir vakitte yıllara meydan okuyacak vakitsiz ve özgün bir dizayna sahip oluşuyla dikkat çekiyor. Araba tıpkı MC20’de olduğu üzere üst açılır kelebek tarzı kapılarıyla göz dolduruyor. Arabanın gösterişli dizaynını tamamlayan karakteristik kapıları, estetik bir öge olmasının yanı sıra, şoförünün araca iniş-binişini de kolaylaştırıyor. MC20 Cielo, Polimer Dağıtılmış Sıvı Kristal (PDLC) teknolojisi sayesinde merkezi ekrandaki bir düğmeye dokunarak anında şeffaf rengini, opak bir renge dönüştürebilen son derece teknolojik akıllı cam sistemiyle donatılıyor. Arabanın tavanı ayrıyeten ısı yalıtımında kusursuz bir istikrar sunarken 12 saniyelik açılma ve kapanma süratiyle da sınıfının en güzeli olarak öne çıkıyor.

MC20 Cieolo’nun lansman versiyonu “Fuoriserie” özelleştirme programının bir kesimi olarak ve “Acquamarina” isimli yeni bir üç katmanlı metalik renkte üretilecek. Bu rengin dışında ise arabaya özel oluşturulan Bianco Audace, Giallo Genio, Rosso Vincente, Blu Infinito ve Grigio Mistero isimli beş farklı renk alternatifi de tercih edilebilecek.

En aktüel, hayat kolaylaştıran ve eğlenceli teknolojiler

MC20 Cielo; kişiselleştirilebilir kullanım seçeneklerine imkan tanıyan yeni jenerasyon MIA (Maserati Akıllı Asistan) bilgi – cümbüş sistemiyle donatılıyor. Android tabanlı bu sistem, her biri 10,25 inç büyüklüğündeki dijital gösterge panelinde ve orta konsoldaki dokunmatik ekrandan kullanılıyor. Maserati Connect Programı ise MC20 Cielo’ya varlıklı bağlanabilirlik tahlilleri sunuyor. Araba ve şoför ortasında temas kuran bu programla şoföre her an bilgi transferi gerçekleşiyor. Örneğin servis vakti geldiğinde Maserati Connect, sürücüyü uyararak müşteri tecrübesini güzelleştiriyor yahut acil durumlarda yardım sağlayarak güvenliği artırıyor. Arabada, eşsiz akustik performans isteyenler için isteğe bağlı olarak tercih edilebilecek bir ses sistemi ve opsiyon olarak 12 hoparlörlü Sonus Faber yüksek performanslı ses sistemi de yer alıyor.,

>

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

Kaspi Tekstil: Koltuk Örtüleri, Sandalye Örtüleri ve Sandalye Kılıflarıyla Ev Dekorasyonunuzu Yeniden Tanımlayın

2 Mins read
Ev, kişisel ifadenizin ve rahatlamanın bir yeri olarak önemlidir. Ancak zaman içinde mobilyalarınız yıpranabilir, tarzınız değişebilir veya mevcut dekorasyonunuzu yenileme isteği doğabilir….
Özel Haber

Etik Hacker Nedir?

1 Mins read
Etik hacker, bilgisayar sistemlerini, ağları veya yazılımları yasa dışı olarak ele geçirme veya zarar verme amacı gütmeyen, bu becerilerini güvenlik açıklarını tespit…
Özel Haber

Vozol Likit: Otantik Tatlar, Orijinal Nikotin Değeri

1 Mins read
Merhaba sevgili Vape tutkunları! Vozol Likit ile gerçek aroma ve otantik nikotin değeri dünyasına hoş geldiniz. Vape deneyiminizi bir üst seviyeye taşımak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir