Özel Haber

MG’nin yeni çağı MG4 ile başlıyor

3 Mins read

MG (Morris Garages), özel olarak geliştirilen MSP (Modüler Ölçeklenebilir Platform) platformu üzerinden yükselen MG4 Electric ile C-segmentine adım atıyor.

4287 mm uzunluğa, 1836 mm genişliğe ve 1504 mm yüksekliğe sahip beş kapılı MG4, yalnızca büsbütün elektrikli olarak dizayn edildi. MG4 Electric, şık ve sportif gövde oranlarını korurken beş kişilik bir aile için kâfi alana sahip konforlu ve ferah bir kabin sunuyor. Ayrıyeten 50: 50 ile istikrarlı tartı dağılımı, daha âlâ yol tutuşu, arttan itiş sistemi ve süratli direksiyon reaksiyonları ile performanslı sürüşe imkan sağlıyor.

Son derece ince batarya sistemi sayesinde, yere epey yakın olan MG4 Electric’te, SAIC Motor tarafından geliştirilen ince batarya paketi mevcut. Yalnızca 110 mm yüksekliğiyle sınıfının en ince bataryasına sahip MG4 Electric, 51 kWsa ve 64 kWsa batarya seçenekleriyle satışa sunulacak.

Bu bataryalar WLTP döngüsüne nazaran 350 km yahut 450 km elektrikli sürüş menzili sunuyor.

MG4 Electric için dört tekerlekten çekiş de dahil olmak üzere birçok farklı versiyon planlanıyor. 64 kWsa kapasiteli batarya ile 150 kW, 51 kWsa batarya ile de 125 kW iki farklı elektromotor misyon yapıyor. MG4 Electric, 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyeden daha kısa müddette tamamlıyor ve 160 km/s azamî sürate ulaşıyor.

MG4 Electric şu an Avrupa’da çeşitli şartlar altında 120 bin kilometrelik dayanıklılık testinden geçiyor. MG4 Electric, elektrikli MG modellere özel geliştirilen MSP (Modüler Ölçeklenebilir Platform) teknolojisi ile Avrupa’da yollara çıkan birinci MG modeli olmasıyla da ön plana çıkıyor. Akıllı, modüler dizayn sistemi, mimari, esneklik, alan kullanımı, güvenlik, üstün sürüş özellikleri, yük tasarrufu ve gelişmiş teknolojiler açısından birçok avantaj sunuyor. 2.650 ile 3.100 mm ortasında değişen dingil aralarına ölçeklenebilir tasarımı, hatchback ve sedanlardan SUV ve VAN’lara kadar farklı gövde tiplerinin tıpkı platformda tasarlanmasına imkan tanıyor. Modüler Ölçeklenebilir Platform bu nedenle MG’nin dünyadaki büyüme stratejisinde kıymetli bir rol oynuyor.

MG4 modelinde kullanılan “ONE PACK” isimli yenilikçi batarya tasarımı, yatay batarya düzenlemesi ile yalnızca 110 mm yüksekliği mümkün kılıyor. Bu özel teknoloji sayesinde otomotiv sanayisinin en verimli batarya hacmi elde ediliyor. Yenilenen soğutma sistemi tasarımı ile “ONE PACK” sisteminin sunuduğu en değerli üç avantaj: ultra yüksek entegrasyon, ultra uzun ömür ve sıfır termal kaçak.

Elektrikli araba dünyasında çığır açacak “ONE PACK” sisteminde teorik olarak 40 kWsa ile 150 kWsa ortasında değişen batarya kapasitelerine çarçabuk ulaşılabiliyor ve A0 – D sınıfı modellerin güç ihtiyaçlarını karşılayarak kullanıcılara esnek ve çeşitli seçenekler sunuyor. Bu teknolojinin sunduğu en bedelli özellik ise, kullanıcıların evvel küçük bir batarya satın alıp, ilerleyen vakitlerde muhtaçlık duyarlarsa daha uzun menzil için bataryayı değiştirebilecek olmaları.

“ONE PACK” batarya tasarımı ile yeni MG4 Electric; iç yer, tartı ve güvenlik açısından kıymetli kazanımlara imkan tanıyor. Bu özellikler sayesinde, MG4 Electric birebir dış boyutlarda daha fazla iç hacim sunuyor. Mühendislerin, araç yükünü değerli ölçüde azaltmayı başarması sayesinde de, verimlilik ve yol tutuş özellikleri açısından kıymetli kazanımlar sağlanıyor.

MSP (Modüler Ölçeklenebilir Platform) ve “ONE PACK” batarya sistemleri sayesinde elektrikli araba teknolojisinin gelişimi büyük ivme kazanacak.

Çok daha süratli şarj müddetlerini mümkün kılacak bu teknoloji ayrıyeten gelecekte elektrikli motorların BaaS (Hizmet Olarak Batarya) batarya değiştirme sistemlerini desteklemesini sağlayacak. Entegre hizmet odaklı yapısı (SOA-Service Oriented Architecture) ile arabalar ömürleri boyunca kablosuz (OTA-On the Air) güncellenebilecek. Platform, bunun dışında gelişmiş otonom sürüş tahlilleri için gerekli olan Piksel Nokta Bulutu Kapsamlı Ortam Eşleme (PP CEM) için de özel donatıldı.

>

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ. Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

1 Mins read
Ankara merkezli MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ., sektördeki yetenekli mühendis kadrosu ve yıllara dayanan tecrübesi ile kamu ihalelerinde ve özel…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir