Sağlık

Nazilliler, Bakan Koca’nın davetine kayıtsız kalmadı

3 Mins read

Nazilliler, Bakan Koca’nın davetine kayıtsız kalmadı

AYDIN – Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu Kovid-19 hatırlatma dozu aşı davetine Nazilli halkı kayıtsız kalmadı. Son günlerde olay sayılarının artması üzerine Nazilli halkı hatırlatma doz aşısı yaptırmaya başladı. Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Necati Akkaya; “Sağlık Bakanımızın davetinin akabinde 10 Temmuz’dan bu yana günde ortalama 350-400 civarında hatırlatma dozu aşısı yapmaktayız” dedi.

Sağlık Bakanı Tabip Fahrettin Koca’nın 10 Temmuz 2022 tarihinde yapmış olduğu Kovid-19 hatırlatma dozu davetine tüm Türkiye’de olduğu üzere Aydın’ın Nazilli ilçesinden de takviye geldi. Hatırlatma doz aşıları için Nazilli Devlet Hastanesi’ne akın eden yüzlerce vatandaş Kovid-19 ile uğraş de kararlılığını gösterdi. Nazilli Devlet Hastanesinde MHRS randevu sistemi başta olmak üzere direkt müracaatlarla günde ortalama 350-400 civarında aşı yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Biontech, Sinovac ve Türkovac olarak üç kümede bulunan hatırlatma dozlarının stoklarını güncelleyen Nazilli Devlet Hastanesi sıhhat çalışanları vatandaşlara davette bulunarak “mutlaka hatırlatma doz aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz” dediler.

Vatandaşlardan hatırlatma doz aşılarına davet

Nazilli Devlet Hastanesinde hatırlatma aşısı yaptırmaya gelen Nazilli Belediye Spor alt yapıda misyon yapan Antrenör Akif Kaya, bilhassa spor topluluğunun hatırlatma dozlarını kesinlikle yaptırmaları gerektiğini tabir ederek: “Dördüncü doz aşımı oldum. Herkese tavsiye ediyorum, korunmamız ismine çok değerli olduğunu düşünüyorum. Ne yapılması gerekiyorsa da sonuna kadar destekliyorum. Aşı olduğum için Kovid geçirmedim rastgele bir problem yaşamadım. Bunu aşının desteklediğini düşünüyorum bu yüzden aşıya tüm takviyemi veriyorum. Nazilli Belediye Spor alt yapıda misyon yapmaktayım. Sporun içindeyim ve tüm etrafımın aşıya bilhassa takviye vermesini istiyorum ve tavsiye ediyorum” dedi.

Sağlık Çalışanlarından vatandaşlara çağrı

Hatırlatma doz aşılarına olan taleplerden ötürü memnuniyetini lisana getiren Nazilli Devlet Hastanesi Kovid-19 aşı servisi sıhhat çalışanı Hasret Altınöz, vatandaşlara davette bulunarak: “Nazilli Devlet Hastanesinde aşı ünitesinde hemşire olarak misyon yapmaktayım. Nazilli halkının aşıya ağır bir talebi var. Bayramın ikinci günü hatırlatma dozlarına başladık o vakitten beri yeterli bir çalışma sergiledik. En çok Biontech aşısına talep var. Sinovac ve Türkovac da yapıyoruz. Onlara da talep var. Bütün aşılarımız elimizde mevcut, stok kahrımız yok. Nazilli halkının aşı konusunda talepleri çok ağır oldu. Biz bayramdan sonra yoğunluk başlar diye düşünmüştük lakin erkenden talepler gelmeye başladı. Sıhhat çalışanları olarak bu yoğunluk bizleri çok keyifli ediyor. Kesinlikle hatırlatma dozlarını yaptırmaya davet ediyoruz” dedi.

“Sağlık Bakanımızın davetine vatandaşlarımız kayıtsız kalmadı”

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Uzman Hekim Necati Akkaya: “Nazilli Devlet Hastanesi Başhekim Vekili olarak misyon yapmaktayım birebir vakitte da acil tıp doktoruyum. 10 Temmuz 2022’de hatırlatma dozları açıldıktan sonra biz stoklarımızı denetim ettik. Tüm halkımız aşıya talep gösterdi. Nazillili vatandaşlarımıza günlük 350-400 doz bandında aşı yapıyoruz. Türkovac, Sinovac, Biontech olarak üç tercihi de halkımızın hizmetine sunuyoruz. Vatandaşlarımız buraya gelince birinci evvel onay formu dolduruyorlar akabinde aşılarını oluyorlar. Şu ana kadar rastgele bir komplikasyon yaşamadık, stok durumunda da azalma yaşamadık. Şu anda aşılamayı pek hoş, randımanlı bir biçimde yapıyoruz. İnşallah yapmaya da devam edeceğiz. Tüm halkımızı aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Ali Soydemir – Sıhhat
Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir