Sağlık

Niyazi Nefi Kara kimdir? Niyazi Nefi Kara kaç yaşında, nereli? Niyazi Nefi Kara hayatı ve biyografisi!

2 Mins read

Genel seçimde CHP Antalya Milletvekili olarak Meclise girdi. Pekala, Niyazi Nefi Kara kimdir? Niyazi Nefi Kara kaç yaşında, nereli? Niyazi Nefi Kara hayatı ve biyografisi nedir? İşte ayrıntılar haberimizde…

NİYAZİ NEFİ KARA KİMDİR?

20.08.1969 tarihinde Antalya Manavgat’ta doğdu.

İlköğrenimini Hatipler Köyü İlkokulunda ve Manavgat Ortaokulunda gördü. Ortaöğrenimini Manavgat Lisesi ve Antalya Lisesi’nde gördü.1991 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1992 yılında Erzurum’un Şenkaya ilçesinde mecburi hizmetini gerçekleştirdikten sonra, 1993 yılında Adana’nın Karaisalı ilçesinde pratisyen doktor olarak misyon yaptı.

1994-2000 yılları ortasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Hudut Cerrahisi Anabilim Kısmı’nda tıp uzmanlığı eğitimi gördü.

2001-2004 yılları ortasında Aydın SSK Bölge Hastanesinde, 2004-2008 yılları ortasında da Denizli SSK Bölge Hastanesi’nde (Servergazi Devlet Hastanesi) Beyin ve Hudut Cerrahisi uzmanı olarak vazife yaptı.

2008-2010 yılları ortasında Antalya Medical Park Hastanesi’nde Beyin ve Hudut Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştı.

2010-2015 yılları ortasında Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Beyin ve Hudut Cerrahisi Uzmanı olarak misyon yaptı.

10 Şubat 2015 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya milletvekili aday adayı olabilmek için misyonundan istifa etti.

Üniversite yıllarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Derneği yöneticiliği yapan Niyazi Nefi Kara, 1994-2000 yılları ortasında Göller Bölgesi Nörolojik Bilimler Derneği kurucu üyeliği, 1996-2000 yılları ortasında Türkiye Beyin Araştırmaları Derneği kurucu üyeliği, 2000-2004 yılları ortasında da Sıhhat İşçileri Sendikası (SES) yöneticiliği yapmıştır.

2007 ve 2011 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Antalya milletvekili aday adayı olmuştur.

2011-2012 konuta 2014-2015 yılları ortasında Antalya Tabip Odası idare konseyi üyeliğine seçilen Niyazi Nefi Kara, Antalya Tabip Odası ismine Antalya Demokrasi Güçleri Platformu ve Antalya Eşgüdüm Konseyi üyeliği yapmıştır.

2013 yılından bu yana Antalya Halkevi Denetleme Şurası Başkanlığı ve Antalya Lisesi Mezunları Vakfı İdare Şurası üyelikleri vazifesini yürüten Niyazi Nefi Kara, tıpkı vakitte Atatürkçü Niyet Derneği, Hasta Hakları Derneği ve Türk Nöroşirurji Derneği’ne üyedir.

2007 yılında Almanya’nın Essen Eyaleti’nde Kapalı Bel Fıtığı üzerine eğitim alan, çok sayıda ulusal ve memleketler arası makalesi bulunan Niyazi Nefi Kara, orta düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Aylık Kaktüs Mecmuası’nda “Halkın Sıhhat Hakkı Vardır, Alacaktır!” başlığı altında sıhhat siyasetlerine ait köşe yazıları yazmaktadır.

Niyazi Nefi KARA, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Hacer Ceyhan KARA ile evli olup, 6 yaşında İpek ve 10 yaşında Ali Çağın isminde iki çocuğu vardır.

Cumhuriyet Halk Partisi parti tüzüğüne nazaran 7 Haziran 2015 seçimleri için yapılan ön seçim sonuçlarına nazaran Antalya Vilayetinde CHP eski genel lideri Deniz Baykal’ı geride bırakarak 1. sırada yer aldı.

Genel seçimde CHP Antalya Milletvekili olarak Meclise girdi.

Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir