Özel Haber

Opel Mokka 1 yaşında

2 Mins read

Opel‘in B-SUV modeli Mokka, Türkiye‘de 5 bin satışlık sayıya ulaşırken, 1 yılı geride bıraktı.

Opel, şimdiki tasarım lisanını büsbütün hayata geçirdiği birinci modeli Mokka’yı geçtiğimiz yıl Türkiye pazarına sunmuştu. Opel markası için birçok birincisi temsil etmesiyle farklı bir yere sahip olan Mokka, Opel Vizör’e ve büsbütün dijital Pure Panel kokpite sahip birinci modellerden biri olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Şoförler için güçlü ferdileştirme seçeneklerine imkan tanıyan Mokka’da; 6 farklı renk seçeneği, çift renk tavan ve Türkiye’de bir birinci olarak siyah renkli kaput opsiyonunu kullanıcılar ile buluşturuyor. Elegance donanımda opsiyonel olarak çift renk tavan (siyah, beyaz ve kırmızı) seçilebilirken; Ultimate donanımdaki ‘Bold Pack’ yani siyah kaput opsiyonu Mokka’ya apayrı bir hava katmaya devam ediyor.

Segmentine getirdiği tüm bu yeniliklerle rakiplerinden olumlu ayrışan Mokka, Türkiye’de 1 sene içinde 5 bin adet satış adetine ulaştı. Kendi segmentinde birinci 5 içinde yerini koruyan Mokka, 2022 yılının birinci 6 ayında da başarılı satış sayılarına imza atarak araba severlerin gönlünde taht kurmaya devam etmekte. B-SUV segmentinde bilhassa otomatik şanzımanlı akaryakıtlı bir model arayan tüketicilerin ilgi odağı olan Mokka, bu sınıfta araç alan her 10 müşteriden birinin tercihi oldu ve segmentinde birinci 3 model ortasında yer aldı. Bununla birlikte 2022 yılının birinci 6 ayında Opel markasını tercih edenlerin yaklaşık %15’i Mokka modelini satın aldı.

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin

“Opel Mokka gayelerine sürat kesmeden ilerliyor”

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, Mokka’nın ülkemizde satışa sunulmasının 1’inci yılı için yaptığı açıklamada, “Mokka, kentli kitlenin tüm muhtaçlıklarını karşılayabilecek boyutlara sahip, günlük hayatın modülü olabilecek kompaktlıkta ve konfor ögelerini üzerinde barındıran bir araba olarak Türk tüketicisinin beğenisini kazandı. Bu durumu satış sayılarında da açık biçimde görebiliyoruz. Mokka B-SUV segmentinde, ülkemizde en çok tercih edilen kombinasyonlardan biri olan akaryakıtlı otomatik versiyonlar ortasında her 10 bireyden birinin seçimi olmayı başardı. Ülkemizde 1 sene içinde 5 bin adet Mokka’yı araba tutkunlarıyla buluşturduk. Opel Mokka maksatlarına sürat kesmeden ilerliyor ve 2022 satış performansından da son derece mutluyuz. 2022 yılının birinci 6 ayında Opel Mokka’daki satış gayemizi gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Gelecek periyotta ise Türkiye’de satışa sunacağımız büsbütün elektrikli Mokka-e ile hem kullanıcılara çok daha fazla seçenek sunacağız hem de bu sayede satış sayılarımızı çok daha üstlere çıkaracağımızı düşünüyorum. Yıl sonunda Opel Türkiye olarak Mokka’nın kendi segmentinde birinci 3 ortasındaki yerini koruyarak önder pozisyonuna gelmesini hedefliyoruz” dedi.

>

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

Tazemiz: Doğadan Gelen Sağlıklı Yağların Zengin Dünyası

3 Mins read
Türkiye’nin önde gelen soğuk pres yağ üreticilerinden biri olan Tazemiz, 2019 yılında KOSGEB desteği ile faaliyete geçti. Uzmanlık alanı soğuk pres yağlar…
Özel Haber

Global Hotel: Kalite ve Estetikte Otel Çözümleri

1 Mins read
Seyahat endüstrisinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan konaklama, günümüzde sadece bir gece konaklamaktan çok daha fazlasını ifade ediyor. Konukların konforu, huzuru ve unutulmaz…
Özel Haber

Drone Tehditlere Karşı Güvende Kalın: Drone Detection Hizmetimiz

1 Mins read
Günümüzde, drone ile yapılan gözetim ve askeri amaç için drone’ların kullanımı giderek artıyor. Ancak, bu artış potansiyel güvenlik tehditlerini de beraberinde getiriyor….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir