Spor

PlatinumGames “Project GG” Dışında Birden Fazla Oyun Geliştiriyor

1 Mins read

Japon oyun geliştiricisi PlatinumGames, “Project GG” dışında birden fazla oyun projesi üzerinde çalıştığını açıkladı.

Famitsu’ya röportaj veren PlatinumGames, imal evresindeki oyun projeleri hakkında bilgiler verdi. Nibel tarafından çevrilip aktarılan bilgilere nazaran, PlatinumGames kendi IP’si (fikri mülkü) olan Project GG dışında kendine ilişkin bir diğer fikri mülk daha geliştiriyor. Bu iki oyun da stüdyonun kendisi tarafından yayınlanacak.

Bunların dışında geliştirme sürecinin farklı kademelerinde olan, hem büyük hem de küçük çaplı birden fazla oyun projesi yer alıyor. Bu oyunlar PlatinumGames tarafından yayınlanmayacak, stüdyo bu projeler için birden fazla oyun dağıtımcısı firma ile çalışıyor.

Şirket oyunlarını global çapta dijital ve fizikî olarak yayınlamayı amaçlıyor. Bununla birlikte mevcut çalışan sayısını da değerli ölçüde arttırmayı ve 1000’den fazla çalışana sahip olmayı hedefliyor.

Soulframe: Warframe Geliştiricilerinden Yeni Bir MMO

Öte yandan, Hideki Kamiya’nın başında yer aldığı Project GG hakkında birkaç küçük yeni ayrıntı da açıklandı. Project GG, stüdyonun evvelki oyunlarından Bayonetta serisinde yer alan Witch Time üzere kendine mahsus ve öne çıkan bir mekanik barındıracak. Oyun, birinci sefer duyurulduğundan bu yana gruptan gelen yeni fikirlerle değerli ölçüde genişledi. Kamiya, oyunun olabildiğince düzgün bir kaliteye ulaşmasını istiyor ve Tencent’ten alınan yatırım Project GG’nin genişlemesine yardımcı olacak. Oyunla ilgili yeni ayrıntıların ne vakit açıklanacağı ise belgisiz.

Geçtiğimiz günlerde, PlatinumGames’in imal etabındaki bir oyununun dağıtımı için Microsoft ile görüşme halinde olduğu öne sürülmüştü. PlatinumGames aslında Microsoft ile daha evvelce de çalışmıştı. Stüdyonun Scalebound isimli aksiyon-macera çeşidindeki oyunu Microsoft’un dayanağıyla Xbox One ve PC için geliştiriliyordu fakat bu proje 2017’de iptal edildi.

SaveButonu / Gamegar
Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir