Özel Haber

Ramazan’da nasıl spor yapılır?

1 Mins read

Ramazan ayının gelmesiyle en sık sorulan sorulardan birini bugün işleyelim istedik. Ramazan’da nasıl spor yapılır? Bu soru spor yapan veya yapmak isteyen herkesin aklındadır. Ramazan 4 haftalık bir süre hayatımızda olsa dahi düzenli spor yapanlar için bu süre form kaybetme noktasında anlamlı olabiliyor.

 

Ramazan ayında beslenme düzenimiz kökten değişiyor. Ve bu değişim her şeyi etkiliyor. Bu konuyla ilgili tüm detayları konunun profesyonel ismi, spor ve değişim deyince akla gelen isimlerden biri olan Mecidiyeköy spor salonu sahibi Korhan Ballı ile konuşacağız.

 

Öncelikle bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Sizleri sosyal medyada viral olan değişim videolarından biliyoruz. 4 aylık sürede kişilerin yaşadıkları bedensel değişimler herkes gibi bizi de çok şaşırtıyor. Ramazan ayında spora dair ne varsa sizlere sormak ve konunun profesyonelinden ilk ağızdan dinlemek istiyoruz.

 

Ramazan’da ne zaman spor yapılır?

 

Aslında bu sorunun iki farklı yanıtı var. Kişiler kendi metabolizma yapılarına göre bu iki seçenekten birini uygulayabilirler. Birincisi iftar öncesi spor planını yapmak. Süreyi biraz kısa tutmak ve antrenman şiddetini düşük tutmak gerekmektedir. Uzun süreli açlıklar tansiyon düşüklüğü, üşüme ve performans düşüklükleri yaşatabilir.

 

İkinci seçenek ise iftardan 2 saat sonra spor yapmaktır. Bu durum tek başına antrenmanın kalitesini arttıracaktır. Çünkü beslenen ve sindirime geçen vücut spora hazır olacaktır. Vücut spora hazırken istediğini ona vermek vücudumuzun da bize istediğimizi vermesini sağlayacaktır.

 

Her iki seçenekte de Mecidiyeköy spor salonuma gelen arkadaşlarımı bu kurallar ışığında kabul ediyorum. Bu bilinçle spor yapmalarını önemli buluyorum. Ben salonumu ve ekibimi Korhan Ballı Team olarak tanımlıyorum. Değişim isteyen ve benimle spor yapmaya başlayan herkes bu ekibin bir parçası oluyor.

 

Sonuç olarak spora hiçbir şey engel değildir. Tek engel kişinin kendisidir. İsteyen herkes her koşullarda antrenman yapacak imkanı bulur.

Benzer İçerikler
Özel Haber

İç Mimar Burak Kırkbudak: Mekânların Büyülü Dönüşüm Ustası

2 Mins read
Mekânlar, yaşamlarımızın önemli bir parçasıdır. İçinde bulunduğumuz ortamın tasarımı, atmosferi ve düzeni, ruh halimizi etkiler. İşte bu noktada karşımıza, iç mimarlar çıkıyor…
Özel Haber

Şıklığınızı Genç ve Modern Bir Tarzla İfade Edin: Shemay Genç Tesettür Abiyeleri

1 Mins read
Moda dünyası her geçen gün daha da renkleniyor, ve genç tesettürlü kadınlar için tarz seçenekleri de artıyor. İster mezuniyet töreninde parlayın, ister…
Özel Haber

Şıklık ve Zarafetin İkilisi: Tesettür İkili Takımlar

1 Mins read
Tesettür giyimde şıklık ve zarafet arayışındaysanız, www.dressra.com.tr’nin özel koleksiyonundaki Tesettür İkili Takım tam size göre! Her zevke hitap eden çeşitli tasarımlarla, şıklığı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir