Spor

Rockstar, GTA VI için vitesi artırdı!

2 Mins read

Oyun dünyasının en başarılı üretimlerinden Grand Theft Auto (GTA) V, ortadan geçen dokuz yıla karşın tepedeki yerini koruyor. Bu durum serinin hayranlarını ve üretimci firmayı memnun etmeyi başarsa da merakla beklenen GTA VI’nın daima ertelenmesine neden oluyor. Fakat son ortaya çıkan bilgilere nazaran bekleyiş sona erdi. Geliştirici Rockstar, GTA VI için vitesi artırdı. İşte ayrıntılar…

GTA VI (6) ne vakit çıkacak?

Grand Theft Auto hayranları, yıllardır serinin devam etmesini bekledi. Lakin Rockstar, yeni bir oyun yerine GTA Trilogy Remaster üzere üretimler üzerinde çalışmayı tercih etti. Ne yazık ki bu oyunlar da makus grafikleri ve sahip olduğu yanlışlar nedeniyle tenkitlere maruz kaldı. Olayın akabinde pek çok kişi, şirket idaresini makus kararlar almakla suçladı.

Oyunculardan gelen olumsuz tenkitleri kıymetlendiren Rockstar, Red Dead Redemption ve GTA IV Remaster projelerini iptal ederek, GTA VI projesine odaklanma kararı aldı. Son olarak bununla da yetinmeyen geliştirici, takımı büyütme kararı aldı.

Rockstar, GTA 6’nın faturasını Red Dead Redemption’a kesti!

Ortaya çıkan bilgilere nazaran Rockstar Games, dünya çapındaki stüdyoaları için çeşitli iş ilanları yayınlamaya başladı. Durumlar ortasında; animasyon uzmanı, dizayncı, 3D dizayncısı, fotogrametri uzmanı ve animasyon programcısı var. toplam alınacak işçi sayısı ise 233. Bu sayıdan yola çıkarak şirketin projeyi hızlandırmak istediğini söylemek mümkün.

Planların değişmesine neden olay şey ne?

Aslında üstte da belirttiğimiz üzere Rockstar, GTA V’in performansından epey mutlu. Üretim, şu anda bile çevrim içi modu sayesinde dünyanın en çok para kazandıran işlerinden biri. Lakin son projelerin başarısızlığı, şirketin elini zorladı. Tekrar de bu Grand Theft Auto VI beklenenden erken gelecek manasına gelmiyor.

Kaliteyi hep birinci planda tutan şirket, bilhassa de Trilogy’den ağzı yandıktan sonra işleri aceleye getirmeyecektir. Bu nedenle merakla beklenen GTA VI, daha uzun yıllar hayatımıza girmeyebilir. Bir öteki soru işareti ise oyunun çıkacağı platformlar.

Bildiğiniz üzere PlayStation 5 ve Xbox Series S/X bir müddet evvel piyasaya çıktı. Ne yazık ki yeni versiyonlarla birlikte PS4 ile Xbox One serisi geri plana atıldı. Bu nedenle kelam konusu konsola sahip oyuncular bu mevzuda huzursuz.

İşin farklı yanı ise GTA V’in 2013 bir evvelki kuşak konsolların 2014 yılında çıkmış olması. Şayet Rockstar, GTA VI, PlayStation 4’e ve Xbox One’a çıkacak mı sorusuna olumsuz karşılık verirse Grand Theft Auto serisi koca bir konsol jenerasyonunu pas geçmiş ve ona özel hiç oyun çıkarmamış olacak.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce GTA VI (6) ne vakit çıkacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete / Teknoloji
Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir