Spor

Steam oyunlarının kapaklarında ödül logolarına yer verilmeyecek

1 Mins read

Steam oyunun temel sanatının ödül logoları, inceleme puanları ve indirim metniyle çok kalabalık olduğu düşünülmesinin akabinde sadelik oluşması gayesiyle oyun kapaklarında sadeliğe gidilme kararı alındı.

OYUN KAPAK GÖRSELLERİNDE FAZLALIKLARA YER VERİLMEYECEK

Valve’a nazaran en besbelli sorun, ödül logolarının, incelemelerin ve indirim reklamlarının imgeyi karıştırması ve çoklukla gerçek oyun logosunu noktasına kadar küçültmesidir. Öteki problemler ortasında ise “artık hakikat olmayan” inceleme puanlarının kullanılmasının yanı sıra “İngilizce bilmeyen Steam kullanıcısının birçoklarını izole eden” İngilizce metnin pişmiş kullanımı yer alıyor.

“Örneğin, birtakım oyunların logoları o kadar küçük ki, oyuncular oyunun ismini kolaylıkla okuyamıyor. Birtakım oyunlarda da grafiksel varlık görselleri, ödül logolarıyla ve derecelendirmelerle o kadar kalabalıklaştı ki dikkat dağıtıcı ve okuması sıkıntı bir hâl aldı. Kimi kapsüllerdeyse artık yanlışsız olmayan inceleme skorları yer alıyor. Ayrıyeten birçok oyunda bu varlıklardaki ek metinlerin yalnızca İngilizce olarak yer aldığını ve Steam’de İngilizce bilmeyen kullanıcıların büyük bir kısmını dışladığını da gördük.”

STEAM’İN OYUN KAPAK GÖRSEL KURALLARI

  1. Steam’deki temel grafiksel varlık kapsülleri oyunun çizimleri, ismi ve resmî alt başlıklarıyla sonludur. Bir öbür deyişle:
  2. Steam’de yahut Steam dışı haber kaynaklarında yer alan incelemeler de dâhil olmak üzere rastgele bir inceleme skoru ekleyemezsiniz.
  3. Semboller, logolar yahut ödül isimleri ekleyemezsiniz.
  4. “İndirimde” yahut “%90’a Varan İndirimler” üzere indirimlere dair pazarlama metinleri ekleyemezsiniz.
  5. Farklı bir eserin tasvir edildiği bir metin yahut görsel ekleyemezsiniz. Buna devam oyunları ve birebir serideki öteki oyunları dâhildir.
  6. Başka metinler ekleyemezsiniz.

Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir