Özel Haber

Stellantis Global’e Peugeot Türkiye’den transfer!

2 Mins read

Dünyanın en büyük otomotiv kümelerinden Stellantis’in toplamda 6 bölgesinden biri olan Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde (MEA) Stellantis Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Lider Yardımcısı bir Türk oldu.

Bu kapsamda Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, MEA bölgesinde tüm Stellantis markaları ticari performans idaresi ve teşkilat yapılandırılmasından sorumlu olacak. 1 Ağustos 2022 tarihi prestijiyle yeni misyonuna başlayacak olan Anaç’tan boşalan Peugeot Türkiye Genel Müdürlüğü koltuğuna ise Gülin Reyhanoğlu getirildi.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü olarak 2017 yılından bu yana vazife yapan İbrahim Anaç, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde (MEA Chief Operating Officer) Samir Cherfan’a bağlı olarak Stellantis Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Lider Yardımcısı misyonunu yürütecek. Anaç, yeni vazifesi dahilinde 65 ülkeden sorumlu olacak.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu

Grubun ikinci bayan marka genel müdürü Reyhanoğlu oldu!

İbrahim Anaç’ın MEA Bölgesi’ndeki küresel vazifesine transferinin akabinde 1 Ağustos 2022 tarihi prestijiyle Peugeot Genel Müdürlüğü vazifesine de Gülin Reyhanoğlu getirildi. Reyhanoğlu böylelikle hem Stellantis Türkiye çatısı altındaki markalar ortasında hem de Türkiye otomotiv dalındaki markalar içerisinde vazife alan ikinci bayan genel müdür de olacak.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Kısmı’nda tamamlayan Gülin Reyhanoğlu, otomotiv bölümüne 2006 yılında Otokoç Otomotiv’de Filo Satış Temsilcisi olarak adım attı. Yıllar içerisinde birçok farklı otomotiv firmasında kıymetli vazifeler üstlenen Reyhanoğlu, 2017’de de Peugeot Türkiye bünyesine katıldı. 2020 yılından bu yana mesleğine Peugeot Türkiye Satış Yöneticisi olarak devam eden Reyhanoğlu 1 Ağustos 2022 prestijiyle da yeni vazifesine başlayacak.

“Türkiye’yi gururlandıran bir tablo”

Stellantis Türkiye Ülke Lideri Olivier Cornuaille yaptığı açıklamada yeni misyonları kapsamında hem İbrahim Anaç’a hem de Gülin Reyhanoğlu’na muvaffakiyet dileklerini sunarak, “Stellantis Türkiye çatısı altında kıymetli vazifeler yapan isimlerin kümemizin küresel idarelerinde çalışmalar yürütecek olması bizim için gurur verici bir tablo. Peugeot Türkiye’nin Genel Müdürü olarak vazife yapan İbrahim Anaç devrinde marka, hem pazar hissesi konusunda değerli başarılarla büyüme yakaladı hem de yenilikleri çok yakından takip ederek müşteri memnuniyetini üst seviye bir düzeye taşıdı. Yeni vazifesinde de bu muvaffakiyetlerinin devamını sağlayacağına inancım tam.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü olarak koltuğu devralan Gülin Reyhanoğlu’na da muvaffakiyetler demek istiyorum. Stellantis Türkiye içinden bir yöneticinin yükselerek bu vazifeye gelmesi insan kaynakları yapılanmamızda ne kadar gerçek atılımlar yapıldığının da bir göstergesi. Yeni vazifesinde Reyhanoğlu’nun Peugeot markasını Türkiye’de bir adım daha öteye taşıyacağına tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Carmedya.com / Araba
Benzer İçerikler
Özel Haber

Tazemiz: Doğadan Gelen Sağlıklı Yağların Zengin Dünyası

3 Mins read
Türkiye’nin önde gelen soğuk pres yağ üreticilerinden biri olan Tazemiz, 2019 yılında KOSGEB desteği ile faaliyete geçti. Uzmanlık alanı soğuk pres yağlar…
Özel Haber

Global Hotel: Kalite ve Estetikte Otel Çözümleri

1 Mins read
Seyahat endüstrisinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan konaklama, günümüzde sadece bir gece konaklamaktan çok daha fazlasını ifade ediyor. Konukların konforu, huzuru ve unutulmaz…
Özel Haber

Drone Tehditlere Karşı Güvende Kalın: Drone Detection Hizmetimiz

1 Mins read
Günümüzde, drone ile yapılan gözetim ve askeri amaç için drone’ların kullanımı giderek artıyor. Ancak, bu artış potansiyel güvenlik tehditlerini de beraberinde getiriyor….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir