Sağlık

Tabiatın içinde “Dorn Yöntemi”yle şifanın kapıları açılıyor

1 Mins read

Türkiye’nin cennet köşelerden biri olan Muğla Datça’da tabiat içinde atadan kalma taş bir pansiyon yer alıyor. İçerisinde hem muazzam kahvaltı yapabileceğiniz, hem sıhhatiniz için değerli olan Dorn formülünün bulunduğu ve ayrıyeten mum terapisinin de yer aldığı bu pansiyon kapılarını konuklarına açmak için sabırsızlanıyor.

DORN TEKNİĞİ NEDİR?

Dorn metodu, Almanya’nın güneyindeki küçük bir kasabadan Dieter Dorn tarafından yapılan bir tedavi formülüdür. Dorn Usulü, omurganın ve bedenimizdeki başka eklemlerin yanlış hizalanmasını düzeltmek için bütüncül, manipülatif olmayan inançlı bir yoldur. Dorn metodu, salt bir omurgayı düzeltme süreci değildir. Omurgayı bedenin öbür bölgeleri ile bir bütün olarak ele almasıdır. Öncelikle yapılan şey, omurgada mevcut düzensizliklerin tespitidir.

ÖNCE SONLAR ÜZERİNDE BASKI UYGULANMASI GEREKİYOR

Vücudun bütün bölgelerini birbirine bağlayan hudutların omur içinden geçtiği düşünülürse, burada kelam konusu olan rastgele bir kaymanın da doğal olarak sonlar üzerinde baskı uygulayacağı ve böylelikle ağrılara neden olacağı ortadadır.

KASLAR DOĞAL POZİSYONA GETİRİLİYOR

Bu nedenle Dorn metodu yerine oturmayan kaymış yahut kaslar tarafından belli bir istikamette baskı uygulanmış omurlar hastanın da iştirakiyle yavaş ve ritmik hareketlerle tekrar doğal pozisyonuna getiriliyor.

“TAŞLARIN ENERİSİNDEN YARARLANIYORUM”

Dorn formülünü muvaffakiyetle uygulanan Saim Muni “Taşların gücünden yararlanıyorum. Kullandığım taşlar volkanik taşlar hem sıcaklığı hoş koruma ediyorlar ve taşların rahatlatıcı bir güçleri var” kelamlarıyla tabiattan faydalandığını belirtti.

BU SİSTEM KİMLERE VE HANGİ RAHATSIZLIĞI OLAN ŞAHISLARA UYGULANIR?

Dorn metodu bacaklarda hissizlik yahut felç formunda belirtiler ile kendini gösteren rahatsızlıklarda uygulanır.

PEKİ MUM TERAPİSİ NEDİR?

Mum terapisi çok eski çağlardan beri farklı toplumlar tarafından benzeri teknikler ile kullanılan doğal terapi yoludur. Mum terapisinin iki çeşidi vardır. Bunlardan biri kulak mumu terapisi başkası ise göbek mumu terapisidir. Öte yandan mum terapisi de çeşitli rahatsızlıklara tahlil sunuyor.

İşte terapilerin yapıldığı yerden iç açan birkaç kare;

Benzer İçerikler
Sağlık

Londra örneği: Sıhhatsiz besin reklamlarını yasaklamak işe yarıyor mu?

3 Mins read
Sam Francis, BBC News Londra metroları, otobüsleri ve trenlerini kapsayan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma ağı, 2019 yılında …
Sağlık

Koronavirüste haftalık olay sayısı 406 bin 322 oldu

1 Mins read
SAĞLIK Bakanlığı’nca açıklanan haftalık Kovid- 19 tablosuna nazaran, 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri ortasında olay sayısı 406 bin 322 olurken …
Sağlık

'Dünyada 1 milyondan fazla insan viral hepatitler nedeniyle hayatını kaybediyor'

2 Mins read
Dünya üzerinde 1 milyondan fazla vefatın viral hepatitler sonrasında ortaya çıkan siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle gerçekleştiğini belirten …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir