Son Dakika

Tekirdağ’da gizli cennet: ‘Süleymanpaşa Yeniköy’

1 Mins read

Eski bir Rum köyü olan ve Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan ‘Süleymanpaşa Yeniköy’ ziyaretçi defterinde ismini henüz yazdırmamış olanlar için bir fırsat sunuyoruz.

Süleymanpaşa Yeniköy, tarih sahnesine çok daha eski dönemlerde çıktığı düşünülen bir köy. Deniz kıyısında ve iki dağın arasında saklanmış bir vadi üzerinde yer alan bu sevimli köy, bir zamanlar manastıra ev sahipliği yapmış. Tarihi manastırı artık sadece kalıntılarıyla anımsayan Yeniköy, bu kalıntıları ile ziyaretçilerine tarihsel bir yolculuk sunuyor.

Yeniköy, sadece tarihiyle değil, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de göz dolduruyor. Köyün bulunduğu bölge, yamaç paraşütü sporuna da ev sahipliği yapıyor. Adrenalin tutkunlarının uğrak noktası olan Yeniköy, Marmara Denizi ve adaların büyüleyici manzarasını ziyaretçilere sunarak unutulmaz anılar biriktirmeye yardımcı oluyor.

Yeniköy, geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan bir köy. Ancak köy halkı, aynı zamanda günübirlik ziyaretçiler için birçok hizmet sunmakta. Eşsiz lezzetlerle dolu köy kahvaltısının tadını çıkarabilir, doğal ürünler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Yeniköy, 6 Aralık 2012 tarihinde Tekirdağ’ın büyükşehir statüsü kazanmasının ardından mahalleye dönüşerek Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlandı. Ancak köyün tarihi ve kültürel özelliklerini koruyarak, ziyaretçilerine hala özgün bir deneyim sunmaya devam ediyor.
Kaynak: https://www.eskisehirhaber26.com/tekirdagda-gizli-cennet-suleymanpasa-yenikoy

Benzer İçerikler
Son Dakika

Hatipoğlu’ndan su indirimi ve yatay mimari müjdesi

2 Mins read
AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, ulusal bir televizyon kanalında gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un konuğu oldu. Ersoy’un yerel seçim…
Son Dakika

Odunpazarı’nda şubat ayı meclis toplantıları başladı

1 Mins read
Gerçekleştirilen meclis toplantısında 5 gündem maddesi görüşüldü. Görüşülen gündem maddelerinden biri Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü 91 No’lu Orman Kadastro Başmühendisliği’nin 08.01.2024 tarih…
Son Dakika

ÖZEL'DEN İYİ PARTİ'NİN BİLLBOARDLARININ İBB TARAFINDAN ENGELLENMESİNE:“GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPARIM”

7 Mins read
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kültür merkezi açılışındabasın mensuplarının sorularını yanıtladı. Genel Başkan Özgür Özel, İYİ Parti Genel…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir