Sanat

Tenor Murat Karahan, Berlin Devlet Operası’nda başrolde sahneye çıktı

1 Mins read

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan, Berlin Devlet Operası’nda İtalyan bestekar Giacomo Puccini’nin “Turandot” isimli yapıtında başrolü üstlendi.

Karahan, yapıtın Berlin’deki son temsilinde operayı izlemeye gelen eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başka davetlilerin büyük beğenisini topladı.

Eski Başbakan Merkel, seyirciler tarafından ayakta alkışlanan Karahan ve öbür sanatkarları sahne gerisinde tebrik etti.

Dünya opera tarihinin değerli yapıtlarından olan Turandot’u, klasik müzik tarihinin kıymetli isimlerinden Zubin Mehta yönetti.

Murat Karahan temsilin akabinde yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Dünyanın en değerli opera konutlarından biri olan Berlin Staatsoperde (Berlin Devlet Operası) bir Türk sanatçı olarak ülkemi temsil etmenin onurunu, gururunu ve memnunluğunu yaşadım. Burada 4 temsil gerçekleştirdim. Çocukluğumdan beri çok büyük hayranlık duyduğum Zubin Mehta’nın idaresinde söylemek ise düş üzereydi. Bu akşam (eski) Şansölyenin temsile gelip geride beni şahsen tebrik etmesi de çok büyük bir memnunluk ve gurur vesilesi oldu.”

Çin prensesi Turandot ile Tatar prensi Calaf’ın aşkının anlatıldığı yapıtta, Murat Karahan “Calaf”ı seslendirdi.

AA / Cüneyt Karadağ – Kültür Sanat
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir