Sanat

Tirilye Zeytin Şenliği başladı

1 Mins read

Mudanya’da üretilen zeytinlerin tanıtılması hedefiyle düzenlenen Tirilye Zeytin Şenliği vatandaşlar ve zeytin üreticilerinin ağır iştiraki ile başladı.

Mudanya Belediyesi tarafından düzenlenen zeytin şenliğinin birinci günü Tirilye Sanat Konutu’nda Pınar Bölük tarafından zeytinyağlı sabun ve krem imal atölyesiyle başladı. İştirakçilerin büyük ilgi gösterdiği şenliğin birinci günü Tirilye Kıyısında verilen Mudanya Bandosu ve Mudanya Türk Sanat Müziği konserleri ile sonlandı.

Şenliğe katılan zeytin üreticisi Alahatin Ocak Mudanya zeytininin tanılaması tarafında gerçekleştiren bu cins aktifliklerin yerinde bir karar olduğunu lisana getirerek, “Bu şenlik yılda bir defa de olsa bile bizlere için çok büyük bir katkı sağlıyor. Hem biz eserlerimiz değindiriyoruz hem de zeytinimizi dünyaya tanıtmış oluyoruz.” dedi.

2 gün sürecek olan şenlik yemek müsabakaları, dans şovları ve konserlerle devam edecek.

AA / Barış Yılmaz – Kültür Sanat
Benzer İçerikler
Özel HaberSanat

Hatice cover kimdir ? Kaç yaşında ?

1 Mins read
Gerçek adı Hatice Demirkol olan Instagram’da YouTube de coverleri ile tanınan Hatice cover henüz 15 yaşındadır. Müziğe olan aşinalığı bambaşka bir olaydır….
Özel HaberSanat

Bizi Çok Üzdüler Victor!

1 Mins read
Bizi Çok Üzdüler Victor! (Kitap) Yazar: ISA BAGHIROV Dili: Türkçe Sayfa Sayısı: 124 Yayınlanma tarihi: 2022 Eylül ‘’Bizi Çok Üzdüler Victor!’’, İsa…
Özel HaberSanat

İnan Yılmaz sır örgülü perdeyi aralıyor: “VARDİYA”

2 Mins read
Yirmi yılı aşkın süredir, kimselerle paylaşılmadan üretilmiş yüzlerce söz ve beste arasından vakti geldiğine inandığı “Vardiya” şarkısıyla İnan Yılmaz hepimizin içinde sıkışıp…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir