Ekonomi

Togg birinci kere şarjda görüntülendi! Birinci denemede 25 dakikada yüzde 80’e ulaştı

2 Mins read

Geçtiğimiz günlerde deneme üretimine başlanan Togg’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Gemlik Tesisi’ne birinci TruGo şarj aygıtının kurulduğu belirtildi. Şarj olan Togg’un da yer aldığı bir görüntüyle yapılan paylaşımda, şarj aygıtlarının, kesintisiz bir kullanıcı tecrübesi tasarlamak üzere test etmeye başlandığı kaydedildi.

ŞART AĞI İŞLETMECİ LİSANSI ALINDI

Togg hafta başında Trugo markasıyla Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı müracaat sonucu şarj ağı işletmeci lisansını aldı. Şirketin, Trugo ile 81 vilayette 600’ün üzerinde lokasyonda 1.000 yüksek performanslı şarj aygıtı (DC) kurma gayesiyle çıktığı yolda şarj ağı işletmeci lisansı için yaptığı müracaat kabul edildi.

DOLULUK ORANI 25 DAKİKADA YÜZDE 80’E ULAŞIYOR

EPDK’nın yayınladığı “Şarj Hizmeti Yönetmeliği” kapsamında yaptığı lisans başvurusu kabul edilen Togg, “Trugo” markasıyla dala yüksek performans, süratli heyetim ve geniş kapsam ağıyla giriyor. Trugo’nun şarj aygıtlarıyla ortalama bir bataryanın doluluk oranı 25 dakika içinde yüzde 80’e ulaşabilecek.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜKSEK GÜZERGAHLARDA 25 KİLOMETREDE BİR ŞARJ CİHAZI

TRT Haber’in haberine nazaran, elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonu bulma korkularını ortadan kaldırmayı amaçlayan Trugo, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, az yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir şarj aygıtlarıyla yer alacak. Her bir aygıt üzerinde iki soket yer aldığı için 2 bin soketle hizmet verecek Trugo, trafiğin ağır olduğu noktalarda da istasyon sayısını artıracak. Türkiye’deki tüm elektrikli araç kullanıcılarına açık olacak aygıtlarda yüzde 100 yenilenebilir güç kaynağı sertifikalı hizmet sağlanacak.

TOGG, YILIN SON ÇEYREĞİNDE SERİ ÜRETİME HAZIR OLACAK

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilişkin global bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak maksadıyla yola çıkan Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Memleketler arası teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının akabinde 2023 yılının birinci çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV pazara çıkacak.

2030’A KADAR 5 FARKLI MODELDE TOPLAM 1 MİLYON ARAÇ

Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, tıpkı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan eser gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Benzer İçerikler
Ekonomi

Manisa’ya yeni yatırımlar geliyor

2 Mins read
Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan ve ihracat rakamlarında 7. sırada bulunan Manisa’da sanayi yatırımları 2024 yılında da hız kesmiyor. Yaklaşık…
Ekonomi

Memur için ilk zam teklifi belli oldu

2 Mins read
Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki zamlarının belli olacağı 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde hükümet ilk zam teklifini bugün sundu. Sözcü’nün…
Ekonomi

BIST 100 endeksi yüzde 46 yükseldi, yatırımcılara uyarı geldi

1 Mins read
Türkiye’de seçim belirsizliklerinin sona ermesiyle başlayan “rallide” BIST 100 endeksi, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Endeks, son 5 haftadır yükseliş eğiliminde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir