Özel HaberSağlık

Tüp Mide Ameliyatı

2 Mins read

Tüp mide ameliyatı, en sık uygulanan obezite prosedürlerinden biridir. Çok fazla hazırlık gerektiren bu kilo verme işlemi sırasında midenin boyutu önemli ölçüde küçülür.

Tüp mide ameliyatına kimler adaydır?

Tüp mide ameliyatı genellikle obezite ile ilgili tıbbi bir durumla da uğraşan ciddi obez hastaları tedavi etmek için kullanılır. Tüp mide ameliyatı olmak için:

·         40 veya daha fazla vücut kitle indeksine (BMI) sahip olmak

·         35 ile 39.9 arasında bir BMI’ye ve ilgili bir tıbbi duruma sahip olmak. Bu tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol veya şiddetli uyku apnesi olabilir.

 

Tüp mide ameliyatı 2022 yılında, insanların zaman içinde vücut ağırlıklarının büyük bir kısmını kaybetmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca obezite ile ilgili sağlık problemlerini iyileştirmeye veya iyileştirmeye yardımcı olabilir. Tüp mide ameliyatı olup pişman olanların sayısı yok denilecek kadar azdır.

 

Tüp mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı, yiyebileceğiniz yiyecek miktarını sınırlayan midenin yüzde 80’inin çıkarılmasını içerir ve gerçekleştirilmesi bir ila iki saat sürer.

Genellikle küçük insizyonlar içeren minimal invaziv bir prosedür olarak yapılır. Bu tür prosedürler genellikle daha az ağrı, hastanede daha az zaman, daha az komplikasyon ve daha iyi kozmetik sonuçlar ile sonuçlanır. Uzun kesiler içeren açık ameliyattan kurtulmak daha uzun sürer.

Prosedür sırasında, bir bariatrik cerrah karında birkaç küçük kesi yapar ve bir laparoskop yerleştirir. Bu, resimleri bir monitöre gönderen küçük bir kameraya sahip bir alettir. Ameliyatı gerçekleştirmek için diğer tıbbi aletler yerleştirilir.

Cerrah midenin büyük bir kısmını çıkarır ve kalan kısmını dar bir tüp haline getirir. Daha küçük mide, yiyebileceğiniz yiyecek miktarını sınırlar. Prosedür ayrıca vücutta iştahı azaltan hormonal değişikliklere neden olur.

 

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Ne Olur?

İşlemden sonra hastalar bir gece hastanede kalır. Herhangi bir komplikasyon için izleniyorlar. Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, mide kılıfının enfeksiyona yol açabilecek sızıntı var mı kontrol ediliyor.

Kaynak: https://cliniccarecenter.com/

Benzer İçerikler
Özel Haber

MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ. Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekliyor!

1 Mins read
Ankara merkezli MEGA ASFALT İNŞAAT YAPI MALZEMELERİ VE TİC.LTD.ŞTİ., sektördeki yetenekli mühendis kadrosu ve yıllara dayanan tecrübesi ile kamu ihalelerinde ve özel…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…
Özel Haber

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Dijital Platform: Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı

1 Mins read
Dakika Reklam ve Pazarlama Ajansı olarak, markanızı dijital dünyada büyütmek ve güçlü bir varlık oluşturmak için en iyi dijital platformları kullanıyoruz. Yenilikçi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir