Spor

VALORANT 5.01 Yama Notları Açıklandı

2 Mins read

VALORANT 5.01 yama notları açıklandı, yamada Phoenix, Yoru ve KAY/O casuslarına ve genel oynanışı destekleyecek birkaç yenilik bulunuyor.

VALORANT, 5.01 yama notlarında Phoenix ve Yoru üzere radarın biraz daha altında kalan casuslara biraz sevgi gösterirken, KAY/O casusuna oynanış olarak yenilikler ve küçük bir dengeleme getiriyor. Casusların yanında birebir vakitte genel oynanış kalitesini artırmaya yönelik düzeltmeler ve oyunda görülen birtakım kusurların çözüldüğü de belirtiliyor.

VALORANT Yeni Skin Paketi Sızdırıldı

Ajan Güncellemeleri

Phoenix

Phoenix’in “oyunu açan agresif bir ajan” tarafını biraz daha geliştirmek için kör etme yeteneği olan Falso artık daha ani çalışıyor. Bunun yanında sis yeteneği Ateşten Duvar ve ultisi Yakardöner de küçük geliştirmeler aldı.

Falso (Q)

Azami parlama müddeti arttı: 1,1 sn. >>>1,5 sn.

Kör edici bombanın hazırlanma mühleti azaldı: 0,7 sn. >>>0,5 sn.

Ateşten Duvar (C)

Phoenix artık duvarını bükmeyi bırakırsa silahını daha erken kuşanacak.

Yakardöner (X)

Phoenix artık işaretlenen pozisyonda dolu canla ve yeteneği kullandığı esnadaki zırh ölçüsüyle hayata dönecek.

Yoru

Yoru’nun ulti kullanımının oyuncuları daha rahat bir formda ödüllendirecek olması umuduyla kimi ultinin birtakım sayıları değiştirildi.

Boyutlararası Geçiş (X)

Ulti müddeti arttı: 10 sn. >>>12 sn.

Yeteneği bırakma mühleti azaldı: 1,2 sn. >>>0,8 sn.

KAY/O

Yamada en göze çarpıcı değişiklikleri alan casus KAY/O oldu. Sayılarda büyük oynanmalar yok, lakin yeteneklerinin kimilerinin çalışma prensibinde değişiklikler yapıldı. Ultisine gelen değişiklik ise KAY/O etrafında yapılabilecek orijinal oyun stratejileri sunuyor.

PARÇA/Tesirli (C)

Alan çapı 10 metreden 8 metreye azaltıldı

PARÇA/Tesirli artık görüş alanında olmasa da hasar verebilecek.

İPTAL/Komut (X)

Düştüğünde kadro arkadaşları KAY/O’nun tekrar kalkma sesinin tamamını duyacak, fakat rakip kadro bu sesin yalnızca birinci kısmını duyabilecek.

Oynanış Sistemleri

Kuzey Amerika için başlayacak olan yeni ikincil hesap tespit etme özelliği (11 Temmuz 2022 itibariyle Kuzey Amerika’da, gelecekte de öbür sunucularda denenecek).

Başka bir oyuncunun yanında yahut gerisinde yürürken yaşanan çarpışma davranışı geliştirildi.

Oyun Modları

Spike’a Hamle modundaki İkiz Avcılar artık yok edilebilir duvarlara hasar verecek.

Hatalar

Performans

Saf Girdi Müddeti ayarı açıkken sohbet penceresinde yahut arkadaş listesinde kaydırma yaptığınızda direkt olarak en üst yahut en aşağıya gitmesine sebep olan kusur giderildi.

Yoru

Boyutlararası Geçiş yeteneğinin kullanımı sırasında dokunulmazlık durumunun istenilenden daha geç devreye girmesine sebep olan yanılgı giderildi.

Sova

Sova’nın Şok Oku’nun düşman tuzaklarına ve öbür oyun objelerine (oyuncular hariç) hasar vermemesine sebep olan kusur giderildi.

Fade

Fade’in Musallat yeteneğinin bazen ince duvarların gerisindeki düşmanları ortaya çıkarmasına sebep olan yanılgı giderildi.

SaveButonu / Gamegar
Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir