Spor

Valorant 5.1 yama notları paylaşıldı! Valorant yeni güncellemeleri neler?

3 Mins read

Valorant‘ın yeni güncellemesi ile birlikte Phoenix, Yoru ve Kay/o’ya nerf ve buff gelirken oynanış sistemleri hakkında da düzeltmeler yapıldı. Valorant 5.1 yama notları neler? İşte detaylar…

VALORANT 5.1 YAMA NOTLARI NELER?

Valorant’a 12 Temmuz Salı günü gelen Valorant 5.1 güncellemesi ile oyunda birçok değişiklik yapıldı. Phoenix, Yoru ve Kay/o için skillerinde değişiklik yapılırken oyun içi ayarlarında da değişiklik yapıldı. İşte Valorant 5.1 yama notları.

AJAN GÜNCELLEMELERİ

PHOENIX

Falso, Phoenix’in yetenek setinin temelini oluşturuyor. Ayarlama seçeneklerini keşfettikçe gördük ki Falso yeteneğini güçlendirdiğimiz vakit bütün yetenek seti de güçlenmiş oluyor. Yani değişikliklerin tesirini anlayabilmek için Phoenix’i Falso’nun ekosistemdeki başka yeteneklerle daha güzel rekabet edebildiği bir ortamda kıymetlendirmek istedik. Phoenix’e oyunu açan agresif bir casus gözüyle bakıyoruz, münasebetiyle Yakardöner ve Ateşten Duvar yeteneklerindeki ek değişikliklerin emeli, Phoenix’in bölgeleri ele geçirirken yahut çeşidin başında çatışmaya girerken ileriye dönük maksatlarını desteklemekti.

Falso (Q)

  • Azami parlama mühleti arttı: 1,1 sn. >>> 1,5 sn.
  • Kör edici bombanın hazırlanma mühleti azaldı: 0,7 sn. >>> 0,5 sn.

Ateşten Duvar(C)

  • Phoenix artık duvarını bükmeyi bırakırsa silahını daha erken kuşanacak.

Yakardöner (X)

  • Phoenix artık işaretlenen pozisyonda dolu canla ve yeteneği kullandığı esnadaki zırh ölçüsüyle hayata dönecek

YORU

Yoru oyuncularının ulti kullanırken ana planlarını kurmakta sorun yaşadığını fark ettik. Umuyoruz ki bu değişiklikler sorunun bir kısmını gidererek hem sizi ulti sırasında flaş kullandığınız için ödüllendirecek hem de rakiplerin karşı koymasını engelleyecek oyun üsluplarının önüne geçmeye devam edecek.

Boyutlararası Geçiş (X)

  • Ulti mühleti arttı: 10 sn. >>> 12 sn.
  • Yeteneği bırakma müddeti azaldı: 1,2 sn. >>> 0,8 sn.

KAY/O

KAY/O son yaptığımız değişikliklerden beri fazla ömür kalitesi güncellemesi geçirmedi, bu duruma bir son vermek ve yetenek setinin gereğince ulaşılır gelmeyen kısımlarına da ulaşmanıza yardım etmek istedik.

PARÇA/Tesirli (C)

  • Alan çapı azaldı: 10 metre >>> 8 metre
  • Artık görüş alanında olsa da olmasa da hasar verecek.

İPTAL/Komut (X)

  • Çöktükten sonra KAY/O’nun tekrar kaldırılma sesinin tamamını artık sadece silah arkadaşları duyacak.
  • Düşmanlar yalnızca tekrar kaldırılma başladığında kısa bir ses duyacak. Böylelikle ulti küreleri yahut Spike’a dokunmaya misal oynanış biçimleri ortaya çıkacak.

OYNANIŞ SİSTEMLERİ

Yeni İkincil Hesap Tespit Etme Özelliği (Kuzey Amerika)

İkincil hesap tespit sistemlerimize eklediğimiz özellik, yeni oyuncuların (tüm yeni hesapları kastediyoruz) uygun marifet düzeyindeki oyuncularla evvelkinden çok daha süratli eşleştirilmesini sağlıyor.

Bu değişikliği evvel Kuzey Amerika’da test ediyoruz. Her şeyin yanlışsız formda çalıştığından emin olunca tüm dünyada uygulamaya geçeceğiz.

Test süreci 11 Temmuz 2022 haftasında başlayacak.

Başka bir oyuncunun yanında yahut ardında yürürken yaşanan çarpışma davranışı geliştirildi.

Bu durum, silah arkadaşlarınızla birbirinize yakın yürürken yaşanan gecikmeyi ziyadesiyle azaltacak (bir bölgeye koşmak yahut başlangıç bölgesinden çıkmak artık daha rahat olacak!).

OYUN MODLARI

Spike’a Atak modundaki İkiz Avcılar artık yok edilebilir duvarlara hasar verecek.

HATALAR

Performans

Saf Girdi Mühleti ayarı açıkken sohbet penceresinde yahut arkadaş listesinde kaydırma yaptığınızda direkt olarak en üst yahut en aşağıya gitmesine sebep olan yanılgı giderildi.

YORU

Boyutlararası Geçiş yeteneğinin kullanımı sırasında dokunulmazlık durumunun istenilenden daha geç devreye girmesine sebep olan kusur giderildi.

SOVA

Sova’nın Şok Oku’nun düşman tuzaklarına ve başka oyun objelerine (oyuncular hariç) hasar vermemesine sebep olan yanılgı giderildi.

FADE

Fade’in Musallat yeteneğinin bazen ince duvarların ardındaki düşmanları ortaya çıkarmasına sebep olan kusur giderildi.

Benzer İçerikler
Spor

Alanyaspor'dan Fatih Karagümrük'e farklı tarife! Pirlo birinci maçında yıkımı yaşadı

1 Mins read
Fatih Karagümrük ile Alanyaspor, Üstün Lig’in birinci haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Akdeniz takımı 4-2 …
Spor

Adana Demirspor lige fırtına üzere başladı! Giresun deplasmanında 3 puanı 3 golle aldılar

1 Mins read
Giresunspor ile Adana Demirspor, Harika Lig’in birinci haftasında Çotanak Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. 5 golün atıldığı çabayı konuk grup …
Spor

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir attığı gollerle mest etti

1 Mins read
Barcelona B forması giyen Türk yıldız, performansıyla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. BARCELONA TOPLUMSAL MEDYADAN PAYLAŞTI Kayserispor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir