Özel Haber

Van’da havadan ve karadan trafik uygulaması

1 Mins read

VAN’da Kurban Bayramı öncesinde denetimlerini artıran polis ekipleri, havadan ve karadan trafik uygulaması yaptı. Helikopterden tespit edilen kural ihlalleri ise yerdeki ekiplere bildirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların güvenli seyahat edebilmeleri için denetimlerini artırdı. Geçen yıllarda en çok trafik kazası olan bölgeleri istatistiksel olarak çalışan ekipler, bu bölgelerde denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, karadan yaptığı denetimlerinin yanı sıra eş zamanlı olarak helikopter destekli uygulama yaptı.

Önceden belirlenen trafik yoğunluğunun olduğu bölgelerde tedbir alan ekiplerce, Havacılık Şube Müdürlüğüne ait helikopter ve Terörle Mücadelede kullanılan İHA’lar bu bayramda da trafik güvenliğinin sağlanması için kullanıldı. Kural ihlali yaptığı helikopterden tespit edilen sürücülere yerdeki ekipler tarafından uyarı yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgede bayram tatili süresince ülke çapında havadan ve karadan denetimler ile kazaların azaltılmasını hedefleniyor.

Demirören Haber Ajansı / Gülay Kuyucu – Güncel
Benzer İçerikler
Özel Haber

Global Hotel: Kalite ve Estetikte Otel Çözümleri

1 Mins read
Seyahat endüstrisinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan konaklama, günümüzde sadece bir gece konaklamaktan çok daha fazlasını ifade ediyor. Konukların konforu, huzuru ve unutulmaz…
Özel Haber

Drone Tehditlere Karşı Güvende Kalın: Drone Detection Hizmetimiz

1 Mins read
Günümüzde, drone ile yapılan gözetim ve askeri amaç için drone’ların kullanımı giderek artıyor. Ancak, bu artış potansiyel güvenlik tehditlerini de beraberinde getiriyor….
Özel Haber

Kafa Lambası: Aydınlatmanın Pratik ve Taşınabilir Çözümü

1 Mins read
Gelişen teknolojiyle birlikte, günlük yaşantımızda kullandığımız birçok eşya modernleşmekte ve işlevselliği artırmaktadır. Bu gelişmelerden biri de kafa lambalarıdır. Kafa lambaları, özellikle outdoor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir